کد خبر: 1037392 A

سفیر روسیه در دمشق:

سفیر روسیه در دمشق تاکید کرد که واشنگتن به اعمال فشار بر دولت سوریه ادامه خواهد داد و استراتژی دولت جدید آمریکا در قبال دمشق تغییری نخواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از ریا نووستی، سفیر روسیه در دمشق تاکید کرد که واشنگتن به اعمال فشار بر دولت سوریه ادامه خواهد داد و استراتژی دولت جدید آمریکا در قبال دمشق تغییری نخواهد کرد.

«الکساندر یفیموف»، سفیر روسیه در دمشق گفت: «فکر می‌کنم هنوز صحبت کردن درباره برنامه‌های دولت آمریکا در پرونده سوریه زود است، اما به طور کلی نمی‌توان انتظار تجدید‌نظر در خط آمریکا در قبال سوریه را داشت. احتمالا فشار آمریکا بر دمشق ادامه خواهد یافت.»

یفیموف تاکید کرد که آمریکایی‌ها بارها به خود هشدار دادند که حضور ارتش این کشور در اراضی سوریه ابزار اصلی واشنگتن در پرونده دمشق به شمار می‌رود.

وی تاکید کرد که حضور آمریکا در سوریه چه در شرق فرات و یا منطقه «التنف» غیر قانونی است و باید پایان یابد، زیرا مانع دولت سوریه برای بهره‌برداری از منابع طبیعی خود می‌شود و با مانع‌تراشی در مسیر اعمال حاکمیت مقام‌های قانونی بر همه اراضی سوریه، گروه‌های جدایی‌طلب در شمال شرق این کشور را تقویت می‌کند.

 

سوریه دولت بایدن الکساندر یفیموف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر