کد خبر: 1036417 A

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با رد برخی گمانه‌زنی‌ها، تأکید کرد که نماینده سازمان ملل در امور یمن، در جریان سفر اخیر خود به تهران حامل پیامی از واشنگتن نبود.

به گزارش ایلنا، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با رد برخی گمانه‌زنی‌ها، تأکید کرد که نماینده سازمان ملل در امور یمن، در جریان سفر اخیر خود به تهران حامل پیامی از واشنگتن نبود.

وی افزود که گزارش‌ها در خصوص پیشنهاد توقف حمایت واشنگتن از ریاض در ازای پایان حمایت تهران از نیروهای انصارالله، کذب است.

پرایس که در کنفرانسی خبری صحبت می‌کرد، بار دیگر تأکید کرد که در صورت بازگشت کامل ایران به تعهدات برجامی خود، واشنگتن نیز رویکرد مشابهی در پیش خواهد گرفت.

وی در خصوص ضرب‌الاجل ۲۱ فوریه که توسط ایران برای پایان پروتکل الحاقی اعلام شده است، گفت که چنانچه ایران تا این زمان به همکاری کامل در خصوص برجام بازنگشته باشد، به معنای خروج از توافق هسته‌ای خواهد بود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که دنبال این هستیم که ایران اراده خود را در خصوص پیشنهادهایی که «جو بایدن» چه در زمان کاندیداتوری برای انتخابات و چه در حال حاضر به عنوان رئیس‌جمهوری ارائه کرده است، اعلام کند.

 

ند پرایس مارتین گریفیتس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر