کد خبر: 1035863 A

یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، در خصوص اظهارات برجامی رئیس‌جمهوری این کشور مبنی بر لزوم توقف غنی‌سازی ایران برای لغو تحریم‌ها، گفت که منظور وی این است که ایران باید در چارچوب مجاز برجام، غنی‌سازی را متوقف کرده و از آن تخطی نکند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، در خصوص اظهارات برجامی «جو بایدن» رئیس‌جمهوری این کشور مبنی بر لزوم توقف غنی‌سازی ایران برای لغو تحریم‌ها، گفت که  منظور وی این است که ایران باید در چارچوب مجاز برجام، غنی‌سازی را متوقف کرده و از آن تخطی نکند.

این مقام آمریکایی افزود که هیچ تغییری در موضع این کشور اتفاق نیفتاده است.

وی همچنین گفت که آمریکا خواستار بازگشت ایران به تعهدات برجامی خود بوده و اگر تهران این کار را بکند، آمریکا نیز اقدام مشابهی انجام خواهد داد.

رئیس‌جمهوری آمریکا روز گذشته -یکشنبه- گفته بود که کشورش حاضر نیست برای بازگرداندن ایران به مذاکرات برجام، تحریم‌ها علیه تهران را لغو کند. 

 

بایدن گفت که آمریکا تنها زمانی حاضر است تحریم‌ها را لغو کند که ایران غنی‌سازی اورانیوم را متوقف کند. 

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار شبکه تلویزیونی «سی‌بی‌اس» درباره این‌که آیا آمریکا حاضر به لغو تحریم‌های ایران است یا خیر، گفت که حاضر نیست تحریم‌ها را لغو کند و این اتفاق تنها زمانی می‌افتد که ایران غنی‌سازی اورانیوم را متوقف کند.

اورانیوم ایران شبکه تلویزیونی تحریم ها برجامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر