کد خبر: 1034339 A

یک کارشناس سازمان بهداشتی جهانی:

متخصص روس در تیم سازمان بهداشت جهانی احتمال شیوع ویروس کرونا از آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان را دور از ذهن دانست.

به گزارش ایلنا به نقل از نووستی، «ولادیمیر دیدکوف»، متخصص روس در تیم سازمان بهداشت جهانی احتمال نشت ویروس کرونا از آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان را رد کرد.

دیدکوف که معاون انستیتوی تحقیقات اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی در شهر سن پترزبورگ است‌، تأکید کرد که آزمایشگاه ویروس‌شناسی ووهان که متهم به نشت ویروس کرونا است، فراتر از حد ستایش ساخته شده تصور نشت ویروس از آنجا بسیار دشوار است.

این کارشناس روس در این باره گفت: «البته به خاطر مأموریت ما مهم بود که هیئت سازمان بهداشت جهانی از چنین موسسه ای بازدید کند‌، با همکاران ارتباط برقرار کنیم و ببینم که امور در آنجا چگونه سازماندهی می‌شود. سازماندهی امور در این مرکز بسیار خوب است. من نمی‌دانم چه کسی از آن‌ها انتقاد کرده است. آزمایشگاه فراتر از حد تعریف و تمجید ساخته شده است. تصور اینکه چیزی از آنجا ممکن است نشت کرده باشد، برای من بسیار سخت است.»

دیدکوف با اشاره به اینکه همه چیز از نظر تئوری امکان‌پذیر است، افزود: «اما اول اینکه هیچ نشانه‌ای دال بر این نظریه وجود ندارد و دوم اینکه هیچ واقعیتی مبنی بر اینکه ویروس به طور مستقیم یا غیرمستقیم از آنجا منتشر شده وجود ندارد.»

وی با تجلیل مجدد از مرکز ویروس‌شناسی ووهان تأکید کرد که این نه‌تنها آزمایشگاه خوبی است،بلکه من می‌گویم فوق‌العاده است. طبیعتا آن‌ها در مورد کار خود به ما توضیح دادند، همه چیز را به ما نشان دادند و ما همه چیز را دیدیم.

 

 

سازمان بهداشت جهانی آزمایشگاه ووهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر