کد خبر: 1034144 A

مقام‌های آمریکایی اعلام کردند که وزیر خارجه این کشور از نماینده ویژه دولت در امور ایران خواسته است تیمی متشکل از دیپلمات‌ها و کارشناسانی که دیدگاه‌های متفاوتی در قبال سیاست خارجی ایالات متحده در قبال ایران دارند، تشکیل دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از آکسیوس، مقام‌های آمریکایی اعلام کردند که «آنتونی بلینکن»، وزیر خارجه این کشور از «رابرت مالی»، نماینده ویژه دولت در امور ایران خواسته است تیمی متشکل از دیپلمات‌ها و کارشناسانی که دیدگاه‌های متفاوتی در قبال سیاست خارجی ایالات متحده در قبال ایران دارند، تشکیل دهد.

بر اساس این گزارش، اهمیت این درخواست در آن است که نشان می‌دهد دولت جدید آمریکا به ریاست «جو بایدن» تلاش می‌کند برای تنظیم سیاست‌هایش در قبال ایران از پدیده «گروه‌اندیشی» دوری کند.

این پدیده مبتنی بر این است که احتمال اتخاذ تصمیم‌های نادرست توسط گروه متشکل از افرادی که مواضع همسو و یکسان دارند، بیشتر از گروهی متشکل از افراد با نظرات متفاوت است.

یک منبع در دولت بایدن در این خصوص گفته است که بلینکن از مالی خواسته است حتی از افرادی که نظراتی «افراطی‌تر» در قبال ایران دارند، برای حضور در این تیم دعوت کند.

 

آنتونی بلینکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر