کد خبر: 1033009 A

اردوغان خبر داد؛

رئیس‌جمهوری ترکیه در کنفرانسی خبری پس از پایان نشست اعضای کابینه دولت، از احتمال تدوین قانون اساسی جدید در این کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه در کنفرانسی خبری پس از پایان نشست اعضای کابینه دولت، از احتمال تدوین قانون اساسی جدید در این کشور خبر داد.

وی با بیان اینکه «شاید زمان بحث برای یک قانون اساسی جدید در ترکیه فرا رسیده است»، اظهار داشت که هر کسی که بگوید نیازی به اصلاحات جدید در کشور نیست، از ترکیه، جهان و جامعه بی‌اطلاع است.

اردوغان افزود که به زودی اهداف، فلسفه و محورهای اصلی محتوای بسته اصلاحات در کشور را اعلام خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه روند فعالیت‌های مرتبط با قانون اساسی باید به روشی شفاف انجام شود و متن حاصل از آن باید در معرض صلاحدید ملت قرار گیرد، گفت که گام‌های لازم در رابطه با موضوعات قانون‌گذاری را در مجلس و موارد اجرایی را در ریاست جمهوری خواهیم برداشت. این فعالیت‌ها به همراه افراد زیر سایه گروه‌ تروریستی که ارتباط قلبی با کشورشان ندارند، میسر نمی‌شود.

اردوغان در ارتباط با گام‌های جدید کشور در عرصه هوا فضا گفت که روند احداث پایگاه پرتاب میکرو ماهواره‌ را آغاز کرده و به زودی ماهواره‌های کشورمان و کشورهای دوست را به فضا خواهیم فرستاد.

وی در ادامه تصریح کرد که مصمم هستیم که کشورمان را به یک برند در فناوری فضایی و ماهواره‌ای تبدیل کنیم که از ارتباطات گرفته تا انرژی، از محیط زیست تا صنایع دفاعی کاربردهای گسترده‌ای دارند.

اردوغان در ارتباط با موضوعات مربوط به اقتصاد ترکیه اظهار داشت که تحلیل‌های بین‌المللی نشان می‌دهد که در بین کشورهای عضو گروه ۲۰، تنها ترکیه و چین در سال ۲۰۲۰ رشد مثبت داشته‌اند.

وی افزود: «نوسان‌ها در قیمت مواد غذایی بسته به تحولات بین‌المللی در نیمه دوم سال و تدابیر داخلی کاهش پیدا خواهد کرد».

رجب طیب اردوغان قانون اساسی جدید در ترکیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر