کد خبر: 1031647 A

مسکو:

معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که اتحادیه اروپا با ایجاد ساز‌و‌کارهای افقی برای تحریم‌ها روابط با روسیه را به سمت ابهام و عدم اطمینان سوق می‌دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از ریا نووستی، «الکساندر گروشکو»، معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که اتحادیه اروپا با ایجاد سازوکارهای افقی تحریم که روابط با روسیه را به سمت ابهام و عدم اطمینان سوق می‌دهد، وارد سراشیبی شده است.

گروشکو گفت: «آنچه ما را نگران می‌کند‌ این است که اتحادیه اروپا با جدیت مکانیزم‌های اصطلاح افقی-شیمیایی تحریم در رابطه با حقوق بشر به ویژه در در فضای سایبری را اعمال می‌کند. این بدان معناست که در قانون اروپا امکان تحمیل سریع مجازات‌ها علیه افراد، مؤسسه‌ها، شرکت‌ها و بازرگانان وجود دارد. این مسیر هیچ نتیجه‌ای ندارد و باعث ایجاد ابهام در روابط می‌شود.» 

وی تاکید کرد که مسکو در روابط با اتحادیه اروپا با تصمیم‌های یک‌جانبه که با قوانین سازمان تجارت جهانی در تعارض است، مخالفت می‌کند.

گروشکو گفت: «حجم مبادلات تجاری با اتحادیه اروپا که در سال گذشته به ۳۸ درصد از سطح تراز تجارت خارجی روسیه رسید، با چرخش اقتصاد روسیه به سمت چین و آسیا و نیز کشورهای اتحادیه اوراسیا کاهش خواهد یافت.»

 

اتحادیه اروپا مسکو تحریم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر