کد خبر: 1027864 A

میچ مک کانل:

رهبر جمهوری‌خواهان سنای آمریکا زمان لازم برای آماده‌سازی دادگاه استیضاح رئیس‌جمهوری سابق در این مجلس را اعلام کرد و گفت که اجازه نمی‌دهد این روند زودتر از اواسط فوریه آغاز شود.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «میچ مک‌کانل» رهبر جمهوری‌خواهان سنای آمریکا زمان لازم برای آماده‌سازی دادگاه استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری سابق در این مجلس را اعلام کرد و گفت که اجازه نمی‌دهد این روند زودتر از اواسط فوریه آغاز شود.

مک کانل در بیانیه‌ای اعلام کرد: «پیشنهاداتی را برای زمان‌بندی اولین مراحل جلسه استیضاح ترامپ برای چاک شومر رهبر دموکرات‌ها ارسال کرده و مشتاق ادامه بحث و گفت‌وگو با وی هستم».

به گفته وی، هم سنا و هم نهاد ریاست‌جمهوری و شخص ترامپ مستحق «یک روند کامل و عادلانه» برای استیضاح رئیس‌جمهوری سابق آمریکا هستند.

مک کانل افزود: «جمهوری‌خواهان بر این باورند که در زمان آشفتگی‌های شدید سیاسی بسیار ضروری است که چنین روندی عجولانه به پیش نرود».

وی از جمله پیشنهاد کرد مواد استیضاح در سنا در تاریخ ۲۸ ژانویه قرائت شده و چهارم، یازدهم و سیزدهم فوریه تبادل اسناد اولیه بین ترامپ و مطرح‌کنندگان اتهام در مجلس نمایندگان صورت بگیرد.

 

استیضاح ترامپ میچ مک کانل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر