کد خبر: 1025318 A

منابع آگاه افغان از کشته شدن ده‌ها نیروی امنیتی این کشور در حملات زنجیره‌ای طی ۲۴ ساعت گذشته خبر دادند.

به گزارش ایلنا، کانال طلوع نیوز افغانستان امروز -شنبه- گزارش داد که ده‌ها تن از نیروهای امنیتی افغان طی حملات زنجیره‌ای در ۲۴ ساعت گذشته کشته شده‌اند. 

در این گزارش به نقل از مقامات امنیتی آمده در ولایت هرات آمده است که ۱۳ پلیس محلی در حمله عناصر گروه طالبان شب گذشته به یک نقطه امنیتی در منطقه «غوریان» کشته شده‌اند. 

در ادامه این گزارش تاکید شده است که ۱۴ تن از نیروهای ارتش و نیروهای امنیتی نیز دستکم در حملات گروه طالبان به دو ولایت قندهار و قندوز طی ۲۴ ساعت گذشته کشته شده‌اند. 

به گفته برخی منابع و مسئولان در شوراهای محلی، طبق داده‌های دستگاه‌های امنیتی، درگیری‌ها بین نیروهای دولت افغانستان و گروه طالبان در ۲۱ ولایت رخ داده و صدای انفجار دستکم در چهار ولایت شنیده شده است. 

«عطاالله»، رئیس شورای ولایت هیلمند نیز اعلام کرد که دو نیروی امنیتی شامگاه گذشته بر اثر انفجار خودرو در منطقه «نهر سراج» کشته شدند. 

در ولایت بغلان نیز گروهی از عناصر طالبان، شش مخزن سوخت را در جاده‌ای متصل به مرکز ولایت و کابل به آتش کشیدند و سه راننده این مخازن هنوز ناپدید هستند.

منطقه دامان در ولایت قندهار نیز صبح امروز‌ شاهد انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده و در پی آن تیراندازی در نزدیکی مقر ریاست امنیت ملی بود. «روح الله خانزاده»، فرماندار این ولایت کشته شدن چهار مهاجم را تایید کرد اما اخباری از قربانیان دیگر در این منطقه در دست نیست.

 

افغانستان نیروهای امنیتی حملات طالبان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر