کد خبر: 1025138 A

واشنگتن پست گزارش داد:

واشنگتن پست ‌نوشت که پلیس کنگره سه روز پیش از ناآرامی‌ها از هدف معترضان علیه کاخ کنگره خبر داشت.

به گزارش ایلنا به نقل از واشنگتن پست، پلیس کنگره سه روز پیش از ناآرامی‌ها می‌دانست که کنگره هدف معترضان در واشنگتن خواهد بود. 

این روزنامه نوشت: «یک گزارش امنیتی ۱۲ صفحه‌ای حاوی داده‌های اطلاعاتی نسبت به احتمال استفاده از خشونت از سوی تظاهرکنندگانی که خود کنگره را هدف قرار داده‌اند، هشدار داده بود.» 

این گزارش تاکید کرده بود که احتمال دارد هزاران معترض در راهپیمایی در مرکز واشنگتن مشارکت کنند و بین آنها بسیاری از عناصر افراطی مسلح حضور داشته باشد. این سند تاکید کرده بود که معترضان راهی کنگره خواهند شد.

بر اساس این گزارش، هواداران «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا معتقد هستند که ششم ژانویه آخرین فرصت برای بازنگری در نتایج انتخابات ریاست جمهوری است و احتمالا احساس ناامیدی، آن‌ها را بیشتر به سمت خشونت سوق دهد و برخلاف گذشته هدف هواداران ترامپ ساختمان کنگره خواهد بود. 

دفتر تحقیقات فدرال در ویرجینیا یک روز پیش از ناآرامی ها به همکاران خود در واشنگتن نسبت به اهداف برخی شهروندان برای اعمال خشونت در شش ژانویه همزمان با جلسه تصویب پیروزی «جو بایدن»، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری هشدار داده بود

 

کنگره آمریکا جو بایدن دونالد ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر