کد خبر: 1025063 A

یکی از تمرین‌های مراسم تحلیف رئیس‌جمهوری منتخب ایالات متحده به دلایل امنیتی به زمان دیگری موکول شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، یکی از تمرین‌های مراسم تحلیف «جو بایدن» رئیس‌جمهوری منتخب ایالات متحده به دلایل امنیتی به زمان دیگری موکول شده است.

نشریه پولیتیکو این مطلب را به نقل از دو فرد مطلع از تصمیم یاد شده اعلام کرده است. در این گزارش تصریح شده که جلسه تمرینی یاد شده قرار بود روز یکشنبه برگزار شود اما به دلایل امنیتی لغو و به روز دوشنبه موکول شده است.

در همین راستا گفته شده که سفر تیم شرکت‌کننده در تمرین مراسم تحلیف بایدن که قرار بود با قطار از ایالت دلاوِر در شمال شرقی آمریکا به واشنگتن انجام شود به دلایل یاد شده، لغو شده است.

رویترز ضمن پوشش این گزارش اعلام کرده که هیچ یک از اعضای کمیته مراسم تحلیف بایدن هنوز به صراحت در خصوص این ماجرا اظهار نظر نکرده‌اند.

پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی پیش‌تر گفته بود که تحقیقاتی در خصوص برخی افراد مظنون که احتمالا قصد خرابکاری در مراسم تحلیف را دارند در دست انجام دارد.

برخی منابع اطلاعاتی در ایالات متحده نیز ضمن هشدار نسبت به تهدیدهای امنیتی تاکید کرده‌اند که ممکن است در آستانه مراسم تحلیف و حتی همزمان با انجام این مراسم حملات مسلحانه‌ای در واشنگتن و تمامی ایالت‌های این کشور صورت گیرد.

این هشدارها پس از حمله حامیان «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا به ساختمان کنگره بسیار جدی تلقی می‌شود به طوری که کاپیتول، مقر دائمی کنگره هم اکنون به دلیل حضور پر شمار نیروهای مسلح به یک پادگان نظامی تبدیل شده است.

 

مراسم تحلیف بایدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر