کد خبر: 1021798 A

رهبر کره شمالی از طرح این کشور برای افزایش توان سلاح استراتژیک هسته‌ای و برد آن تا ۱۵ هزار کیلومتر در عین کاهش حجم و وزن این نوع سلاح خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از ریا نووستی، رهبر کره شمالی از طرح این کشور برای افزایش توان سلاح استراتژیک هسته‌ای و برد آن تا ۱۵ هزار کیلومتر در عین کاهش حجم و وزن این نوع سلاح خبر داد. 

«کیم جونگ‌اون»، رهبر کره شمالی در هشتمین کنفرانس حزب حاکم کارگر گفت: «هدف مشخص دیگری برای بهبود توانایی‌های انجام حملات هسته‌ای پیشگیرانه و پاسخ‌دهنده داریم که با دقت به اهداف استراتژیک واقع در برد ۱۵ هزار کیلومتر برسد.»

کیم افزود: «هدف اصلی در بخش صنایع نظامی توسعه بیشتر فناوری نظامی و اختراع سلاح و تجهیزات پیشرفته برای تقویت ارتش کره شمالی و به روز شدن آن است.»

رهبر کره شمالی اعلام کرد که هدف در آینده نزدیک، توان تجهیز سلاح‌های استراتژیک به کلاهک جنگی با قابلیت هدایت فراصوت است که از لغزش در جو با سرعت فرا صوت، قدرت مانور را تضمین می‌کند.

وی همچنین با بیان اینکه یک زیردریایی هسته‌ای و سلاح‌های هسته‌ای استراتژیک برای شلیک از زیر آب به زودی وارد فعالیت می‌شود تا توانایی انجام یک حمله هسته‌ای از راه دور را به سطح جدیدی افزایش دهد، گفت: «پیونگ‌یانگ به دنبال تقویت و توسعه زیردریایی‌هایی است که با سوخت جامد و موشک‌های قاره‌پیما کار می‌کنند.»

پیونگ یانگ توسعه سلاح هسته ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر