کد خبر: 1020098 A

وزارت خارجه ترکیه با انتشار اطلاعیه‌ای از توافق قطر و عربستان سعودی برای گشودن حریم هوایی و مرزهای زمینی و دریایی ابراز خرسندی کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، وزارت خارجه ترکیه با انتشار اطلاعیه‌ای از توافق قطر و عربستان سعودی برای گشودن حریم هوایی و مرزهای زمینی و دریایی ابراز خرسندی کرد.

در متن این اطلاعیه که آمده است: «از تصمیم اتخاذ شده برای گشودن مرزهای زمینی، دریایی و هوایی بین قطر و عربستان سعودی استقبال می‌کنیم. این پیشرفت گام مهمی در راستای حل و فصل درگیری‌ها در منطقه خلیج‌فارس که از ژوئن ۲۰۱۷ ادامه دارد، است».

در ادامه آمده است که تلاش بازیگران بین‌المللی به ویژه کویت، که با اقدامات میانجی‌گرانه و تسهیل‌کننده در این تصمیم‌گیری سهیم بودند، تحسین برانگیز است. امیدواریم این اختلاف بر پایه احترام متقابل به حاکمیت کشورها به صورت جامع و دائمی حل و تحریم‌های دیگر علیه مردم قطر در اسرع وقت لغو شود.

وزارت خارجه ترکیه همچنین اعلام کرد که کشور ما به‌عنوان شریک استراتژیک شورای همکاری خلیج‌فارس که اهمیت زیادی برای امنیت و ثبات منطقه قائل است، به پشتیبانی خود از تمام تلاش‌ها در این راستا ادامه خواهد داد.

 

توافق قطر و عربستان سعودی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر