کد خبر: 1019867 A

دادستانی کل اسرائیل کیفرخواست اصلاح شده ای را علیه نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پرونده اتهام فساد ارائه داده است.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، دادستانی کل اسرائیل کیفرخواست اصلاح‌شده‌ای را علیه «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در پرونده اتهام فساد به دادگاه مرکزی این رژیم در قدس ارائه داده است

در این گزارش آمده است که این فهرست اراده شده مربوط به موضوع موسوم به پرونده ۴۰۰۰ است که شامل اتهامات نتانیاهو در رشوه‌، کلاهبرداری و خیانت در امانت می‌شود.

این ماجرا مربوط به اعطای معافیت مالیاتی به شرکت مخابراتی اسرائیلی «بیزاک» از سوی نتانیاهو در ازای اقدام پایگاه خبری «واللا» متعلق به «شائول آلوویچ»، مدیر کل سابق و مالک این شرکت به پوشش اخبار مثبت درباره نتانیاهو و خانواده اش در این سایت خبری است. 

بر اساس این گزارش از جمله مفاد اصلاح‌شده جدایی بین اتهامات مطرح شده علیه نتانیاهو و اقدامات مربوط به خانواده وی است که در این پرونده متهم نیستند.

همچنین در ادامه این کیفرخواست آمده است: «کیفرخواست اصلاح‌شده شامل جزئیاتی از ۳۱۵ پرونده‌ای است که نتانیاهو از مسئولان وب‌سایت خبری واللا می‌خواهد از طریق پوشش مثبت تصویر رسانه‌ای او و اعضای خانواده‌اش را بهبود بخشد.»

در کیفرخواست آمده بود که نتانیاهو از این سایت خواسته  اخباری  را که چهره منفی و مخدوش از وی ارائه می‌دهند پوشش ندهد و در مقابل، تصویر مخالفانش را به شدت مخدوش جلوه دهند. این موضوع باعث وارد شدن اتهام رشوه علیه نتانیاهو شده است. 

قضات پرونده به دادستانی دستور دادند پرونده هایی را که نتانیاهو شخصاً در آن درگیر بوده و پرونده‌های منتسب به خانواده وی را که در این فهرست نبوده‌اند‌، از هم جدا کند. 

 

 

 

نتانیاهو کیفر خواست اصلاح شده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر