کد خبر: 1019515 A

افشای درخواست رئیس‌جمهوری آمریکا از مقام‌های ایالت جورجیا برای دستکاری در نتیجه انتخابات به نفع وی، واکنش شدید معاون رئیس‌جمهوری منتخب را به دنبال داشت.

به گزارش ایلنا، افشای درخواست «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا از مقام‌های ایالت جورجیا برای دستکاری در نتیجه انتخابات به نفع وی، واکنش شدید «کامالا هریس» معاون رئیس‌جمهوری منتخب را به دنبال داشت.

وی در این‌باره گفت که تماس تلفنی ترامپ با وزیر ایالتی جورجیا، «صدای ناامیدی» وی را به گوش می‌رساند.

هریس تصریح کرد که این مکالمه قطعا صدای ناامیدی است و سوء استفاده از قدرت توسط ترامپ در آن کاملا آشکار است.

بر اساس مکالمه افشا شده توسط روزنامه «واشنگتن‌پست»، ترامپ از «براد رافنسگر» مقام ایالتی جورجیا خواسته است که آرای انتخاباتی را به نفع وی بازشماری کند.

طبق متن مکالمه، ترامپ درباره تخلفات صحبت کرده و به شدت از رافنسگر انتقاد می‌کند. حداقل در یک مورد، سخنان رئیس‌جمهوری مانند تهدید به نظر می‌رسد.

ترامپ می‌گوید: «شما می‌دانید که آنها چه کاری انجام داده اند و آن را گزارش نمی‌کنید. این یک جرم است، یک جرم کیفری است، شما نمی‌توانید این اجازه را بدهید، این یک خطر بزرگ برای شما و وکیل شما است».

وی ادامه داده است: «من فقط می‌خواهم ۱۱ هزار و ۷۸۰ رأی پیدا کنم زیرا ما در این ایالت پیروز شدیم».

آرا را در جورجیا در مجموع سه بار شمارش شده و هر بار مشخص شد که «جو بایدن» کاندیدای دموکرات، با اختلاف کمی ترامپ را شکست داده است. در نتیجه، بایدن هر ۱۶ رأی الکترال ایالت جورجیا را به خود اختصاص داد.

کامالا هریس درخواست ترامپ برای تقلب در انتخابات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر