کد خبر: 1015332 A

حکیم در مراسم شب میلاد حضرت مسیح (ع) :

رهبر جریان حکمت ملی تأکید کرد که درخت میلاد نماد همان درخت پاک انبیاء و صلحاست که ریشه آن در زمین و شاخه‌هایش در آسمان است، درخت خیر و اتحاد و هم‌بستگی.

به گزارش ایلنا، «سیدعمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق، شامگاه گذشته -‌پنج‌شنبه- با حضور در مراسم میلاد حضرت مسیح (ع) کلیساهای سیدة النجاة و مار یوسف بغداد ضمن تبریک این مناسبت به مسیحیان عراق و جهان تأکید کرد که گرامیداشت میلاد حضرت مسیح (ع) گرامیداشت همه ارزش‌ها و آرمان‌هایی است که این پیامبر الهی پیام‌آور آنها بود.

وی گفت که این روز به همه مردم عراق یادآور اتحادشان در عین تفاوت‌های دینی و مذهبی و قومیتی و منطقه‌ای است تا برای ساختن میهنی که بدان ببالند دل‌ و عقل و رفتارشان را یکپارچه سازند.

رهبر جریان حکمت ملی تأکید کرد که درخت میلاد نماد همان درخت پاک انبیاء و صلحاست که ریشه آن در زمین و شاخه‌هایش در آسمان است، درخت خیر و اتحاد و هم‌بستگی.

حکیم روند مهاجرات مسیحیان از عراق و سرتاسر سرزمین‌های خاورمیانه را موجب تأسف فراوان دانست و تأکید کرد که باید فضای مناسبی بسازیم که همه در آن در امنیت و صلح زندگی کنند و مهاجران نیز داوطلبانه به عراق و دیگر سرزمین‌های منطقه بازگردند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق افزود که عراق ملتی بزرگ با تاریخ و تمدنی درخشان است که باید با وحدت و انسجام از این میراث پاسداری کند و تأکید کرد که وقت آن رسیده که مسیر بازسازی و هم‌بستگی و یکپارچگی و تسامح را که ملت عراق نسل در نسل آن را آموخته‌اند پیش گیریم.

وی گفت که سرنوشت عراق این است که نقطه تلاقی تمدن‌ها و ادیان و فرهنگ‌ها باشد و منفعت عراق هم در همین نهفته است.

حکیم همچنین با اشاره به سفر تاریخی پاپ به عراق که قرار است در ماه مارس انجام شود گفت که این سفر پیام صلح به منطقه و ازسرگیری بازگشت مسیحیان به عراق است و باید همه امکانات مطلوب برای موفقیت این سفر تاریخی تدارک دیده شود.

وی همچنین خواستار انتقال از جناح‌بندی‌های مبتنی بر قومیت و طایفه به جناح‌بندی‌های ملی شد و گفت که باید پروژه‌های سیاسی‌ای تعریف کنیم که همه مردم عراق در آن برابر باشند نه اینکه موجب تفرقه ملت شود و ائتلاف فراقومیتی و فراطایفه‌ای گامی در این مسیر است.

رهبر جریان حکمت ملی تأکید کرد که راهی جز حمایت از حکومت با پایبندی به قانون و احترام به آن و واداشتن همگان به اجرای آن و بازگشت اقتدار حکومت وجود ندارد و همه باید یکپارچه دربرابر قانون‌شکنی بایستیم.

حکیم کلید اصلی حل مشکلات را ثبات سیاسی دانست و گفت که ثبات امنیتی نتیجه ثبات سیاسی است و با تحقق این دو ثبات اقتصادی هم به دست می‌آید.

 

عراق پاپ عمار حکیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر