کد خبر: 1014603 A

یک منبع محلی در شهر اوباری در جنوب غرب لیبی از استقرار یگان‌های وابسته به ارتش ملی بر مسیرها و اماکن مهم این شهر خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از ارم نیوز، یک منبع محلی در شهر اوباری در جنوب غرب لیبی از استقرار یگان‌های وابسته به ارتش ملی بر مسیرها و اماکن مهم این شهر خبر داد.

«مهدی التمیمی»، افسر امنیتی در شهر «اوباری»، وقع در جنوب غرب این کشور اعلام کرد که به دنبال استقرار برخی گروه‌های مسلح در مناطق بیابانی دور‌افتاده در مرزهای جنوبی و جنوب غربی، یگان‌های وابسته به ارتش ملی در چارچوب برقراری امنیت در جنوب غرب کشور بر چندین مسیر اصلی و نقاطی که شهر را به مناطق دور افتاده متصل می‌کند، تسلط یافتند.

التمیمی تاکید کرد که یگان‌های ارتش ملی لیبی به طور کامل بر چندین موضع که مقر عناصر خارج از قانون بوده و برای بازداشت و آدم‌ربایی در مقابل باج‌خواهی استفاده می‌کردند، تسلط یافته است.

وی گفت: «ارتش لیبی با این اقدام تسلط خود را بر اکثر مواضع استراتژیک در شهر کامل کرد. پیش از این نیز ارتش کنترل اردوگاه المغاویر‌ ‌به دست گرفته شد.»

التمیمی افزود: «یگان‌های ارتش لیبی بیش از دو سال است که در اردوگاه‌های منطقه حضور دارند و بر اطراف شهر اوباری تا میدان نفتی ‌الشراره‌ در غرب شهر تسلط یافته‌اند.»

وی تاکید کرد که تحرکات اخیر ارتش به دنبال فرار برخی عناصر مسلح به سمت مرزهای جنوبی و جنوب غربی صورت گرفته است.

ارتش لیبی شهر اوباری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر