کد خبر: 1013779 A

در پی مخالفت کنست با طرحی که می‌توانست برگزاری چهارمین انتخابات در سرزمین‌های اشغالی را به تعویق بیندازد، رژیم صهیونیستی باید برای برگزاری انتخابات در ماه مارس آینده آماده شود.

به گزارش ایلنا، در پی مخالفت کنست با طرحی که می‌توانست برگزاری چهارمین انتخابات در سرزمین‌های اشغالی را به تعویق بیندازد، رژیم صهیونیستی باید برای برگزاری انتخابات در ماه مارس آینده آماده شود.

قانون‌گذاران کنست با ۴۹ رای مخالف در برابر ۴۷ رای موافق، با تعویق ضرب‌الاجل تصویب بودجه موافقت کردند.

به این ترتیب، بیست و سومین پارلمان رژیم صهیونیستی منحل شده و چهارمین انتخابات سراسری در تاریخ ۲۳ ماه مارس برگزار می‌شود.

پیش از این گزارش شده بود که حزب آبی سفید به ریاست «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با حزب لیکود به ریاست «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم بر سر تمدید زمان بررسی و ضرب‌الاجل تصویب لایحه بودجه سالیانه به توافق رسیدند.

حزب آبی سفید در این‌باره اعلام کرد که با تمدید یک هفته‌ای ضرب‌الاجل سه‌شنبه برای تصویب بودجه سالیانه موافقت کرده است؛ اقدامی که می‌توانست زمینه توافق دو حزب و جلوگیری از برگزاری انتخابات جدید را فراهم کند.

این حزب در عین حال تهدید کرده بود که چنانچه هر کدام از این لوایح بودجه به تصویب کنست نرسد، این نهاد منحل شده و انتخابات سراسری جدید برگزار می‌شود.

انتخابات در سرزمین‌های اشغالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر