کد خبر: 1013489 A

شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا سبب دردسرهای بسیاری برای بریتانیا شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از گاردین، شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا سبب دردسرهای بسیاری برای بریتانیا شده است. این ویروس که میزان شیوع آن بسیار بالاتر از دیگر انواع پیشین این ویروس است، سبب شده که بسیاری از کشورهای اروپایی مرزهای هوایی و زمینی خود را با این کشور ببندند.

‌برخی کشورها از جمله کشورهای همسایه مرزهای زمینی و هوایی با بریتانیا را مسدود کرده‌اند. هلند، بلژیک، فرانسه، ایتالیا، آلمان، ایران، کویت، عربستان و ترکیه از جمله کشورهایی هستند که پروازهای ورودی از انگلیس را ممنوع کرده‌اند. دولت کانادا نیز ورود هواپیماهای مسافربری از این کشور را به مدت ۷۲ ساعت ممنوع کرد.

این امر البته سبب شده که برخی کارشناسان نسبت به کمبود مواد غذایی در این کشور هشدار دهند. 

شبکه خبری سی‌ان‌ان با انتشار این خبر گزارش داد: «فرانسه در پی ظهور این ویروس جهش‌یافته، به مدت ۴۸ ساعت هرگونه تردد زمینی از طریق کانال مانش با بریتانیا را متوقف و ممنوع کرد.»

به گزارش سی‌ان‌ان، این امر سبب شده که شمار زیادی از کامیون‌های حمل مواد غذایی از ورود به بریتانیا منع شده و احتمال وقوع بحران غذایی در این کشور را بالا ببرد. 

نخستین پیامد فوری این اقدام فرانسه، متوقف شدن و کمبود مواد غذایی تازه از قبیل سبزیجات و میوه‌ها است که در این فصل از سال به شدت به آن نیاز است.

این در حالی است که گزارش‌ها حاکی از وجود صف‌های طولانی در مرزهای دو کشور است. 

از سوی دیگر، «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر بریتانیا بناست نشستی اضطراری را در هیئت دولت برای بررسی ابعاد این وضعیت و اثرات آن برگزار کند. 

بریتانیا کرونا بوریس جانسون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر