کد خبر: 1011485 A

منابع آگاه گزارش دادند:

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا بنا ندارد متد مبتنی بر تحریم رئیس‌ فعلی کاخ سفید را در سیاست خارجی کنار بگذارد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «جو بایدن»، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا بنا ندارد متد مبتنی بر تحریم «دونالد ترامپ»، رئیس‌ فعلی کاخ سفید را در سیاست خارجی کنار بگذارد. 

این خبر را منابع نزدیک به حلقه بایدن اعلام کردند. 

این منابع اعلام کردند که بایدن همزمان با به دست گرفتن زمام امور در تاریخ ۲۰ ژانویه بنا دارد روند فعلی در این کشور را دستخوش تغیراتی کند، اما پیش از انجام تغییراتی بزرگ در زمینه تحریم کشورهایی چون چین و ایران آن را با دقت بررسی خواهد کرد. 

بنا به گفته این منابع که نخواستند نام‌شان فاش شود اعلام کردند که بایدن بناست با همراهی تیمی بزرگ موضوع تحریم‌های را بررسی کند، تیمی که پس از روی کار آمدن دولت جدید آغاز به کار خواهد کرد. 

یک منبع نزدیک به تیم انتقالی بایدن در این زمینه گفت: «برنامه نه مبتنی بر عقب‌نشینی از تحریم‌ها خواهد بود و نه افزایش آن‌ها. بحث بر سر ایجاد تعادل در ابزار تحریم است.»

دو منبع آگاه اعلام کردند که بایدن ممکن است تحریم‌های اعمال‌شده علیه مقام‌های دیوان بین‌المللی کیفری را لغو کند. از سوی دیگر، منابع آگاه اعلام کرده‌اند که باید ممکن است در همسویی با متحدان اروپایی تحریم‌هایی را علیه روسیه در پی مسمومیت «الکسی ناوالنی»، منتقد برجسته کرملین اعمال کند. 

مقام‌های رسمی تیم بایدن از اظهارنظر در این زمینه خودداری کردند. 

 

تحریم جو بایدن دونالد ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر