کد خبر: 1010025 A

پس از حمله سایبری؛

دولت آمریکا اعلام کرد که پس از انتشار گزارش‌های رسانه‌ای درباره حملات سایبری از سوی یک دولت خارجی که خزانه‌داری آمریکا و دست‌کم یک سازمان فدرال دیگر را هدف قرار داده بود، در حالت آماده باش قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، دولت آمریکا اعلام کرد که پس از انتشار گزارش‌های رسانه‌ای درباره حملات سایبری از سوی یک دولت خارجی که خزانه‌داری آمریکا و دست‌کم یک سازمان فدرال دیگر را هدف قرار داده بود، در حالت آماده باش قرار گرفته است.

«جان الیوت» سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا گفت که دولت از گزارش‌های مربوط به هک‌ها مطلع است. وی افزود: «ما تمام اقدام‌های لازم برای شناسایی و اصلاح هرگونه مسأله احتمالی مرتبط با این وضعیت را انجام می‌دهیم.»

خبرگزاری رویترز پیش از این گزارش داده بود که «گروهی تحت حمایت دولتی خارجی، اطلاعاتی را از وزارت خزانه‌داری و اداره اطلاعات و ارتباطات ملی به سرقت بردند».

وزارت خزانه‌داری آمریکا هرگونه اظهار نظر را به شورای امنیت ملی واگذار کرد. با این حال گزارش شده است که آژانس‌های اطلاعاتی نگران هک شدن سایر سازمان‌ها با استفاده از روش مشابه هستند.

رویترز در گزارش خود اعلام کرده است که حمله سایبری باعث شد تا شورای امنیت ملی اقدام به تشکیل جلسه اضطراری کند.

این اتفاق در حالی رخ داد که شرکت آمریکایی امنیت سایبری فایرآی که خود تهدیدهای امنیتی در حوزه اینترنت را گزارش می‌کند، هفته گذشته اعتراف کرد که مورد هدف بسیار پیچیده‌ای قرار گرفته که با حمایت دولتی انجام شده بود.

حمله سایبری به وزارت خزانه‌داری آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر