کد خبر: 1005745 A

مایک پمپئو:

وزیر خارجه ایالات متحده گفت که دولت این کشور به گروه طالبان هشدار داده است که گفت‌وگوهای صلح در افغانستان بدون کاهش خشونت‌ موفقیت‌آمیز نخواهد بود.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «مایک پمپئو»، وزیر خارجه ایالات متحده گفت که دولت این کشور به گروه طالبان هشدار داده است که گفت‌وگوهای صلح در افغانستان بدون کاهش خشونت‌ موفقیت‌آمیز نخواهد بود.

وی گفت: «دو هفته پیش، ‌‌در دوحه بودم، با تیم مذاکره‌کننده دولت افغانستان و تیم مذاکره‌کننده ‌طالبان ملاقات داشتم. هر دو طرف تمایل به پیشرفت نشان دادند، نظرات مختلفی بیان شد، مشخص شد که مذاکرات دشوار ‌‌پیش رو است.»

پمپئو گفت: «با این حال، من برای همه این نکته را روشن ساختم که خشونت در این سطح نمی‌تواند ادامه داشته باشد و زمانی‌که گفت‌وگوها در جریان است نتیجه‌ای نخواهد داشت. بنا‌براین، ما از آنان خواستم که تمام فعالیت‌ها را متوقف سازند. در همین راستا، امیدوارم که بتوانیم در اسرع وقت برخی از موضوعات اولویت را مورد رسیدگی قرار دهیم از جمله آتش‌بس فوری در اسرع وقت.»

وی در ادامه تاکید کرد که از دید واشنگتن، میزان خشونت فعلی در افغانستان غیر‌قابل‌قبول است.

او افزود: «ما تاکید می‌کنیم که امروز سطح خشونت‌ در افغانستان به صورت غیر‌قابل‌قبول بالا است. ما باید گفت‌وگوها را در زمینه کاهش خشونت آغاز کنیم.»

 

افغانستان طالبان مایک پمپئو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر