کد خبر: 1002760 A

وندی شرمن:

گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهوری آمریکا برای پست معاون وزیر خارجه، تصریح کرد که واشنگتن باید رویکرد جدیدی در قبال برنامه هسته‌ای ایران در پیش بگیرد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «وندی شرمن» گزینه پیشنهادی «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا برای پست معاون وزیر خارجه، تصریح کرد که واشنگتن باید رویکرد جدیدی در قبال برنامه هسته‌ای ایران در پیش بگیرد.

وی افزود که رویکرد آمریکا به مسأله برنامه هسته‌ای ایران باید متفاوت از سیاست‌هایی باشد که در هنگام انعقاد برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در پیش گرفته شد، زیرا وضعیت ژئوپلیتیک منطقه تغییر کرده است.

شرمن که در جلسه استماع کمیته امور خارجه سنای آمریکا برای بررسی صلاحیت وی صحبت می‌کرد، با تکرار برخی ادعاها افزود: «آنچه به ایران مربوط است، به عنوان رئیس تیم مذاکره‌کننده ایالات متحده در هنگام انعقاد برجام، من همچنان هوشیارانه به تهدیدی که ایران برای منافع ما و متحدان ما ایجاد می‌کند، نگاه می‌کنم».

وی در ادامه گفت: «سال ۲۰۲۱، سال ۲۰۱۵ و زمانی که توافق انجام شد، نیست. اکنون سال ۲۰۱۶ نیز نیست که توافق اجرایی شد. وضعیت واقعی امور تغییر کرده است، وضعیت ژئوپلیتیک منطقه تغییر کرده است و برنامه اقدام‌های بعدی نیز باید تغییر کند».

وندی شرمن برجام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر