کد خبر: 1001648 A

فؤاد حسین:

وزیر خارجه عراق تاکید کرد که فعالیت گروه تروریستی داعش در مقایسه با دوره قبل بیشتر شده و عنصر این گروه در برخی مناطق کشور حضور دارند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «فؤاد حسین»، وزیر خارجه عراق تاکید کرد که گروه تروریستی داعش نسبت به چند ماه پیش فعال‌تر شده و عاصر این گروه در برخی مناطق عراق حضور دارند. 

حسین گفت: «متاسفانه گروه تروریستی داعش حضور دارد و از چند ماه گذشته فعال‌تر شده است. ما اطلاعاتی داریم که نشان می‌دهد این گروه تروریستی در مناطق مشخصی در استان‌های الانبار، کرکوک، دیاله و نینوی حضور دارد.» 

وی درباره عناصر داعش بازداشت‌شده نزد دولت عراق گفت: «عناصری از داعش با ملیت‌های مختلف نزد ما بازداشت هستند. ما با کشورهای اروپایی عضو گروه هفت مذاکره در باره شهروندان داعشی آن‌ها را آغاز کرده‌ایم و در تلاش هستیم آن‌ها را برای محاکمه به کشورهای اصلی خود بازگردانیم.» 

حسین در پاسخ به پرسشی درباره امکانات نظامی کشورش برای جبران خروج نیروهای بیگانه از جمله نیروهای خارجی گفت: «در حال حاضر برخی از سلول‌های خفته تروریستی در مناطق مشخصی از عراق و سوریه حضور دارند که این موضوع بر امنیت عراق تاثیر می‌گذارد.»

وی در  ادامه افزود: «طبیعتا ما به همکاری اطلاعاتی با کشورهای دیگر و نیز آموزش و مسلح‌سازی نیاز داریم. نیاز امنیتی همچنان وجود دارد.» 

وزیر خارجه عراق گفت: «درباره خروج کامل صحبت از نیروهای جنگی است اما موضوع مستشاران و همکاری در زمینه اطلاعاتی علیه عناصر داعش ‌یا آموزش نیروها موضوع دیگری است. ما روابط گسترده‌ای با بسیاری از کشورها داریم و نوع حضور نیروها از جنگی به مستشاری ‌یا هیئت‌های همکاری بین طرفین در زمینه‌های اطلاعاتی و آموزشی تغییر خواهد کرد.» 

عراق داعش فواد حسین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر