کد خبر: 1001511 A

مقام‌های باکو:

باکو در واکنش به قطعنامه سنای فرانسه آن را فاقد ارزش و کاغذ پاره نامید.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «حکمت حاجی‌اف» دستیار ریاست‌جمهوری آذربایجان گفت که باکو قطعنامه سنای فرانسه در مورد قره باغ را یک کاغذ معمولی می‌داند.

 سنای فرانسه پیش از این قطعنامه‌ای را با اکثریت مطلق آرا تصویب کرد و از دولت این کشور خواست که قره‌باغ را به رسمیت بشناسد. این سند ماهیت مشاوره‌ای دارد. 

حاجی‌اف در این‌باره گفت: «اول از همه، می‌خواهیم تأکید کنیم که این قطعنامه برای آذربایجان چیزی بیشتر از یک کاغذ معمولی نیست. این قطعه کاغذ که به نام جاه‌طلبی‌های سیاسی محدود همراه با نقض فاحش قوانین بین‌المللی، منشور سازمان ملل و قطعنامه‌های مربوط به شورای امنیت سازمان ملل متحد تصویب شده است، پرسش جدی را ایجاد می‌کند».

وی ادامه داد: «در ارتباط با اهداف و فعالیت‌های عینی فرانسه، هم به عنوان یک کشور مشترک رئیس گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا و هم به عنوان عضوی دائم شورای امنیت سازمان ملل، این قطعنامه را یک گام بسیار شرم‌آور برای سیاست این کشور است».

دستیار رئیس جمهوری آذربایجان در پایان گفت: «دولت فرانسه باید موضع رسمی خود را در مورد غیرقابل قبول بودن چنین اقدام‌های تحریک‌آمیزی اعلام کند و با اتخاذ بیانیه‌ای در محکومیت این قطعنامه، از تمامیت ارضی آذربایجان حمایت کند».

قطعنامه سنای فرانسه درباره قره‌باغ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر