کد خبر: 1000421 A

مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته؛

موافقت رئیس‌جمهوری آمریکا با آغاز روند انتقال قدرت، تایید پیروزی کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری در میشیگان و ادعای منابع صهیونیستی در خصوص آزمایش موشکی جدید حماس از جمله مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است.

به گزارش ایلنا، سرویس مطبوعاتی سازمان نظارت بر حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و رفاه روسیه (روس پاتربنادزور) اعلام کرد که واکسن روسی ضد کرونا به نام «اپی واک کرونا» ساخته شده توسط مرکز وکتور، تا پایان سال جاری میلادی به گردش عمومی در خواهد آمد.

- رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا، وزیر خارجه اسبق این کشور را به عنوان مسئول ویژه برنامه‌های مقابله با پدیده گرمایش زمین معرفی کرد.

- رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا، رئیس سابق فدرال رزرو را به عنوان نامزد وزارت خزانه‌داری معرفی می‌کند.

- شورای انتخاباتی میشیگان پیروزی کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر را تأیید کرد.

- رئیس سازمان خدمات عمومی آمریکا اطلاع داد که رئیس‌جمهوری فعلی این کشور از آمادگی خود برای آغاز روند انتقال قدرت خبر داده است.

- رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به نامه رئیس اداره خدمات عمومی به رئیس‌جمهوری منتخب مبنی بر اعلام آمادگی وی برای انتقال قدرت، گفت که به‌رغم این نامه، پرونده شکایت انتخاباتی وی همچنان باز است.

- منابع عبری زبان مدعی شدند که جنبش حماس مجددا دست به آزمایش موشکی زده است.

- رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در مصاحبه با روزنامه «واشنگتن پست» با انتقاد از سیاست خارجی رئیس‌جمهوری فعلی این کشور، گفت که تغییر رویکردهای وی نیاز به زمان داشته و فورا صورت نخواهد گرفت.

- رئیس پیشین موساد در واکنش به گزارش‌ها در خصوص سفر مخفیانه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به عربستان سعودی و دیدار وی با ولی‌عهد این کشور، گفت که چنین دیدارهایی مسبوق به سابقه است.

 

باراک اوباما آمریکا کرونا میشیگان جو بایدن دونالد ترامپ انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر