کد خبر: 227661 A

سید محی الدین جعفری با اشاره به ظرفیت عظیم ایران و به خصوص استان بوشهر در بحثتولید نفت و گاز، افزود: با کشف میدان گازی برازجان، سهم ایران در بحثگاز جهانی به رتبه ی اول ارتقا یافته و روسیه در این حوزه بعد از ایران قرار دارد.

ششمین نمایشگاه تخصصی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بوشهر ظهر امروز، سه شنبه، ۴ اذرماه به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، مدیر طرح های مهندسی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در آیین اختتامیه ی این نمایشگاه با تقدیر از شرکت کنندگان نمایشگاه اظهار داشت: کشور ایران در بحثدارندگی منابع نفت و گاز جایگاه ویژه ای در دنیا دارد.

سید محی الدین جعفری با اشاره به ظرفیت عظیم ایران و به خصوص استان بوشهر در بحثتولید نفت و گاز، افزود: با کشف میدان گازی برازجان، سهم ایران در بحثگاز جهانی به رتبه ی اول ارتقا یافته و روسیه در این حوزه بعد از ایران قرار دارد.

وی ادامه داد: دولت برای تولید برنامه های خوبی دارد و با توجه به میدان های گازی استان بوشهر از نرگسی در دالکی تا خورموج و گیسکان و برازجان و پارس های شمالی و جنوبی و…، قطعا استان بوشهر به عنوان محور توسعه ی صنایع گازی در برنامه های دولت نقش بی بدیلی ایفا خواهد نمود.

مهندس جعفری تاکید کرد: استان بوشهر، استانی است با بیش ترین دارندگی گاز و با سخاوتمندی میزبان انرژی ها بوده که با بهره برداری از فازهای میدان برازجان، تهداد فازهای گازی استان به ۴۰ فاز خواهد رسید و از این پس شاهد توسعه ی این صنعت در استان بوشهر خواهیم بود.

مدیر طرح های مهندسی منطقه ویزه انرژی پارس برگزاری چنین نمایشگاه هایی را فرصتی برای عرضه ی توانایی های استان برشمرد و گفت: همانطور که اقای مهندس یوسفی در افتتاحیه ی نمایشگاه فرمودند، زمینی را با همکاری شرکت های نمایشگاهی در منطقه ویژه برای احداثنمایشگاه فراهم خواهیم کرد تا در خور منطقه ای که قطب انرژی کشور است، باشیم.

وی افزود: با ترغیب شرکت های دیگر برای حضور در این نمایشگاه در سال آینده و با توسعه ی زیرساخت ها ی مناسب، کیفیت نمایشگاه را بیش از پیش ارتقا خواهیم داد.

سرمایه گذاری روی جوانان منطقه

مدیر آموزش های تخصصی شرکت راه اندازی و بهره برداری صنایع نفت نیز در این آیین با ذکر سابقه ای حضور این شرکت در منطقه ویژه ی انرژی پارس گفت: آیکو جز راه اندازی پالایشگاه ها، بهره برداری و نگهداری از پروژه های بهره برداری شده و آموزش نیروهای بهره بردار را نیز در منطقه بر عهده گرفته است.

مهندس مسعود شاه حسینی اظهار داشت: از بدو تاسیس شرکت با توجه به عمق دانش مورد نیاز راه اندازی پالایشگاه ها و کمبود نیروهای راه انداز در سطح منطقه و کشور، ۲۰ درصد از نیروهای مورد نیاز را از بین فارغ التحصیلان و نیروهای بومی استان بوشهر برگزیدیم.

وی ادامه داد: این انتخاب با همکاری سازمان انرژی پارس و دانشگاه پیام نور عسلویه و از طریق برگزاری آزمون صورت گرفت و ۱۰۰ نفر قبول شدند که در ۲ سال در پالایشگاه جم اموزش دیدند و اکنون جزو زبده ترین نیروهایی هستند که جذب شده اند.

شاه حسینی اضافه کرد: برنامه ی آتی ایکو، سرمایه گذاری روی جوانان منطقه است که با همکاری مستمر با سازمان منطقه ویژه ی انرژی پارس محقق خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در آیین اختتامیه ی ششمین نمایشگاه تخصصی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بوشهر، ۱۸ غرفه ی برتر لوح سپاس و تندیس نمایشگاه را دریافت نمودند.

استان بوشهر ایران پالایش پتروشیمی دولت روسیه سرمایه گذاری گاز نفت نفت و گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر