کد خبر: 166069 A

رییس دادگستری استان بوشهر:

پرونده اختلاس از گمرک بوشهر از اواخر سال ۹۱ در مرجع قضایی مفتوح و روند دادرسی آن اوایل سال ۹۲ از طرف دادسرای بوشهر آغاز شد.

رییس کل دادگستری استان بوشهر گفت: متهم اصلی پرونده اختلاس گمرک بوشهر توسط مرجع انتظامی شهرستان بوشهر به عنوان ضابط قوه قضاییه در شهر شیراز دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا حیدر بحرانی افزود: پس از دریافت گزارش‌های مردمی و بررسی صحت آن توسط دادستان و بازپرس، حکم دستگیری متهم اصلی اختلاس گمرک بوشهر به مرجع انتظامی صادر شد.

وی یادآورشد: پرونده اختلاس از گمرک بوشهر از اواخر سال ۹۱ در مرجع قضایی مفتوح و روند دادرسی آن اوایل سال ۹۲ از طرف دادسرای بوشهر آغاز شد.

رییس کل دادگستری استان در گفتگو با ایرنا اضافه کرد: این پرونده دو متهم اصلی دارد که یکی از مته‌مان پیش از این دستگیر شده بود و متهم دیگر که نقش اصلی و اولیه در این اختلاس داشته است متواری شده بود.

وی گفت: تاکنون بیش از ۵۰ میلیارد تومان اختلاس در این پرونده محرز شده و اسناد دیگری نیز در دست بررسی است.

رییس کل دادگستری استان بوشهر افزود: بیش از دو سوم مبلغ اختلاس متوجه متهم اصلی این پرونده است.

وی یادآورشد: این پرونده در بازرسی شعبه اول در جریان است و باتوجه به اهمیت موضوع و اقدامات وسیع انجام شده در پی این هستیم که هرچه زود‌تر کارهای کار‌شناسی اختلاس انجام شود و پرونده منجر به صدور کیفر خواست شده و با ارسال به دادگاه مورد رسیدگی قرار گیرد.

بحرانی اضافه کرد: سایر مته‌مان این پروند شامل مباشر و معاونان در جرم نیز در بازداشت هستند.
فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر گفت: در یک اقدام پیچیده اطلاعاتی و عملیاتی متهم اصلی اختلاس گمرک بوشهر به وسیله نیروی انتظامی در شیراز دستگیر شد.

سرهنگ فرید شجاعی افزود: متهم به نام «ح خ» ۳۹ ساله اهل یکی از شهرستان‌های استان فارس و کارمند گمرک بوشهر پس از یک هفته عملیاتی اطلاعانی بعد از ظهر سه شنبه در خانه مسکونی در یکی از محلات شهر شیراز دستگیر شد.

وی تصرح کرد: با وجود اینکه متهم پی در پی تغییر چهره می‌داد ولی از یک هفته قبل در تور عملیاتی پلیس شهرستان قرار گرفت و بعد از ظهر سه شنبه با هماهنگی دادستان بوشهر به اتهام اختلاس دستگیر شد.

این متهم به منظور تحقیق بیشتر هم اکنون در اختیار پلیس اطلاعات و امنیت است.

استان بوشهر استان فارس جرم فرمانده انتظامی شهرستان قوه قضاییه گمرک نیروی انتظامی امنیت دادگستری دادستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر