کد خبر: 1077495 A

رئیس اداره محیط زیست شهرستان عسلویه گفت : آلودگی هوا به عنوان جدی‌ترین و شایع ترین‌نوع آلایندگی، حاصل فعالیت‌های مختلف زندگی را در جوامع انسانی تحت تاثیر قرار می‌دهد که از جهت اندازه گیری، شناسایی و پایش این نوع از آلودگی از اهمیت بالایی برخوردار است.

مصطفی مؤذنی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا بااعلام این مطلب افزود : سازمان محیط زیست به عنوان متولی شناسایی و تشخیص آلاینده های زیست محیطی در این حوزه اقدام به نصب، راه اندازی و راهبری ایستگاه های پایش آنلاین هوای محیطی در نقاط مختلف کشور کرده که اطلاعات تجمیع شده در سامانه پایش کیفی کل کشور https://aqms.doe.ir قابل دسترس است.

مؤذنی ادامه داد: در شهرستان عسلویه با توجه به تعدد صنایع پالایشگاهی وپتروشیمی راه‌اندازی این ایستگاه مورد توجه جدی این سازمان بوده است.

وی اظهارداشت:ایستگاه پایش کیفیت هوا در عسلویه با تمام توان ممکن در سرویس قرار گرفته و پارامتر مهم و حساسی همچون(دی اکسید گوگرد، اکسیدهای نیتروژن، ذرات کمتر از  ۱۰و ۲.۵میکرو متر، بلک کربن و از همه مهم‌تر آلاینده های سرطان زایBTEX) در این ایستگاه اندازه گیری، پایش و رصد می‌شود. 

مؤذنی یادآورشد:نقش بسزای این ایستگاه در تحقیقات زیست محیطی بر کسی پوشیده نیست و تدوام فعالیت این ایستگاه به عنوان تعیین کننده شاخص کیفیت هوای عسلویه راهنمای ارزشمندی در تدوین سیاستهای مدیریتی در این خصوص خواهد بود.

 

آلودگی هوا زیست محیطی سرطان شاخص محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر