کد خبر: 1038630 A

پاسخ وزیر نیرو به نماینده دشتستان؛

به دنبال درخواست نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی برای تثبیت آب‌بهای کشاورزان این شهرستان، وزیر نیرو در نامه‌‌ای اعلام کرد: نهایت تعامل در تعیین آب‌بهای کشاورزان صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از بوشهر رضا اردکانیان در این نامه که -صبح امروز یک شنبه - به مجلس فرستاده شده ، نوشته است: بازگشت به نامه آقای ابراهیم رضایی نماینده مردم  دشتستان در مجلس در خصوص اصلاح قیمت بالای آب‌بهای زمین‌های زراعی و نخیلات استان بوشهر و تثبیت قیمت سال قبل به استحضار می‌رساند تعرفه آب‌بهای کشاورزی پس از استعلام از جهاد کشاورزی استان در خصوص عملکرد محصول در واحد سطح،‌ قیمت پای مزرعه یا قیمت تثبیتی محصولات و با توجه به نیاز آبی محصولات بر مبنای ستاد ملی آب تعیین می‌شود.

وی اضافه کرده ، به منظور حمایت از محصولات استراتژیک و رعایت شرایط اقتصادی و معیشتی باغداران و کشاورزان منطقه، نسبت به کاهش تعرفه به میزان حدود ۴۰ درصد برای محصولات زراعی و نخیلات اقدام کرده است.

در پایان این نامه اشاره شده است که شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر نهایت تعامل را با بهره‌برداران خود در تعیین آب‌بها داشته و بر اساس هماهنگی انجام شده با شرکت مذکور، امکان تقسیط صورت‌حساب‌های صادر شده نیز فراهم شده است.

 

استان بوشهر زمین مجلس شورای اسلامی نماینده مردم دشتستان کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر