کد خبر: 782307 A

معاون سازمان بورس عنوان کرد:

امیری گسترش و بسط مفاهیم نوین بازار سرمایه، تشویق دانشجویان به فعالیت در بازار سرمایه، تقویت رقابت های دانشجویی، یافتن فرصت های شغلی، برقراری ارتباط بین صنعت و بازار سرمایه، ارتقای فرهنگ و سواد مالی و ارتقای فرهنگ کارآفرینی را از مهم ترین اهداف برگزاری لیگ ستارگان بورس است.

به گزارش ایلنا، معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار صبح امروز در مراسم افتتاحیه سومین دوره لیگ ستارگان بورس ضمن بیان مطلب  فوق گفت: برگزاری چنین رویدادهایی با ابعاد بین المللی می تواند نتایج مهمی به همراه داشته باشد.

حسن امیری با اشاره به اینکه سومین دوره لیگ ستارگان بورس به صورت بین المللی در حال برگزاری است، ابراز داشت: طبق آمار۶۵ تیم در این رویداد شرکت کرده اند که ۶۰ تیم داخلی و ۵ تیم خارجی هستند.

وی تصریح کرد: یکی از ایرادات و اشکالاتی که هم اکنون در حوزه مباحث آموزشی وجود دارد، موضوع فرهنگ مالی و سواد مالی است که کمتر به آن پرداخته شده است. باید مفاهیم اولیه را در اختیار دانش آموزان و دانشجویان قرار داد تا بتوانند در آینده تصمیمات مهم مالی و اقتصادی درستی را اتخاذ کنند.

معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس با تاکید بر اینکه ارتقای سواد مالی باید از سطوح پایین آغاز و به سطوح بالاترگسترانده شود، تصریح کرد:‌ این مهم را شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس بر عهده دارد و در این زمینه اقداماتی خوبی انجام داده است.

وی ادامه داد: این روزها در سطوح کلان اقتصادی تصمیماتی اتخاذ می شود که به صورت مستقیم و غیرمستقیم بر بازارسرمایه اثرگذار است. از همین رو آشنایی با مباحث مالی و بازار سرمایه باید در همه رشته های تحصیلی نهادینه شود.

امیری با بیان اینکه از حضور سایر رشته های دانشگاهی در رقابت های لیگ ستارگان استقبال می شود، ابراز داشت: آشنایی سایر رشته های تحصیلی با بازار سرمایه، می تواند به تصمیم گیری های آتی کشور کمک کند و موجب رشد بازار سرمایه در سنوات آتی می شود.

معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس با بیان اینکه هدف از این رقابت حداکثرسازی سود و بازده است، گفت:‌ بر این اساس،‌ دانشجویان با تصمیم گیری مالی آشنا شده و باید برنامه ریزی مالی داشته باشند. در عین حال، برای انتخاب سهام، از تحلیل های عمیق بهره ببرند.

امیری گسترش و بسط مفاهیم نوین بازار سرمایه، تشویق دانشجویان به فعالیت در بازار سرمایه، تقویت رقابت های دانشجویی، یافتن فرصت های شغلی، برقراری ارتباط بین صنعت و بازار سرمایه، ارتقای فرهنگ و سواد مالی و ارتقای فرهنگ کارآفرینی را از مهم ترین اهداف برگزاری این لیگ عنوان کرد.

رشد رقابت رقابت های لیگ سرمایه صنعت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر