کد خبر: 733098 A

عضو شورای عالی بورس در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛

عضو شورای عالی بورس از تاثیر منفی استعفای وزیر امور خارجه بر شاخص بورس خبر داد و گفت:‌ در حال حاضر خبر استعفای ظریف باعث شده تا شاخص با افت همراه باشد.

قاسم محسنی با تاکید بر اینکه استعفای وزیر امور خارجه می تواند 100درصد بر بازار سرمایه تاثیر بگذارد به خبرنگار ایلنا گفت: سرمایه‌گذاران با تحلیل‌های مختلف برداشت‌های متفاوتی از این موضوع خواهند داشت و این امر می‌تواند بر بازار بورس تاثیر داشته باشد.

وی با بیان اینکه بازار سرمایه متاثر از سیاست‌های خارجی است، افزود: در صورت برکناری ظریف و انتخاب وزیر جدید امور خارجه و اتخاذ سیاست‌های جدید وی، قطعا بازار سرمایه و شاخص‌ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

عضو شورای عالی بورس ادامه داد:‌ در حال حاضر نمی توان به طور حتم روی تاثیر منفی  یا مثبت این استعفا در بلندمدت اظهار نظر کرد؛ زیرا ممکن است در ادامه راه عوامل‌های مختلفی بر آن تاثیر بگذارد.

محسنی اظهار کرد: به طور معمول عوامل مختلفی مانند:‌ نرخ ارز، قیمت طلا، اظهار نظر رئیس جمهور و سایر متغیرها می‌تواند روی شاخص بورس تاثیرگذار باشد؛ اما در حال حاضر تا به الان خبر استعفای ظریف باعث شده تا شاخص با افت همراه باشد.

امور خارجه رئیس جمهور شاخص وزیر امور خارجه سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر