کد خبر: 672635 A

مدیرعامل کارگزاری بانک آینده:

در حال حاضر بازارسرمایه نشان داده که یک بازار کاراست؛ چراکه علیرغم ظاهر شدن حقوقی ها در نقش فروشنده، بازار به دلیل برآوردی که از ارزش سهام دارد شروع به خرید کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، مدیرعامل کارگزاری بانک آینده با اشاره به تغییرات نرخ ارز به عنوان مهمترین عامل رشد قیمت سهام شرکت ها در نیمه نخست سال گفت: با توجه به این که اغلب شرکت های پذیرفته شده در بازار سرمایه صادراتی هستند، بازار تا به امروز با رشد قابل توجهی همراه بوده و سرمایه گذاران اقبال خوبی نسبت به سهام این شرکت ها نشان داده اند.

احمد اشتیاقی، با تاکید بر این که بازار در انتظار گزارش های 6 ماهه است گفت: معمولا در مهرماه این گزارش ها یکی پس از دیگری منتشر می شود و به نظر می رسد که امسال با توجه به شرایط موجود مثبت باشد، اما برای ارائه نظر کارشناسانه‌تر درباره صنایع هدف سرمایه‌گذاران در نیمه دوم سال به بررسی این گزارش ها نیاز است. چراکه سرمایه گذار بر اساس این اطلاعات نسبت به ترکیب پرتفوی خود تصمیم گیری می کند.

مدیرعامل کارگزاری بانک آینده در ادامه افزود: بر اساس ارزیابی کلی شرکت ها می توان گفت در نیمه دوم سال نیز کماکان گروه های فلزی، معدنی، پتروشیمی و پالایشی اقبال بیشتری در بین سایر صنایع و شرکت ها برای سرمایه گذاری خواهند داشت.

ارزیابی بازار در نیمه دوم 97 بر اساس عوامل مختلف خواهد بود

مدیرعامل کارگزاری بانک آینده ارزیابی نیمه دوم سال را نیازمند تشریح شرایط پیش روی شرکت ها پس از اعمال تحریم ها خواند و تصریح کرد: در کنار مجموعه عوامل تاثیر گذار بر روی شرکت ها، امسال با بحث آغاز تحریم ها از 13 آبان نیز مواجه هستیم.

 وی با تشریح تصمیم‌گیری های سرمایه گذاران بر اساس شرایط جدید گفت: ممکن است واکنش های متفاوتی در بازار نسبت به خرید و فروش سهام مختلف صورت گیرد؛ چنان چه سرمایه گذاران این مدت را کمتر از یک سال و کوتاه مدت ارزیابی کنند، با وجود کاهش تولید و فروش شرکت ها، تصمیماتشان چندان بر روند بازار تاثیرگذار نخواهد بود.

مدیرعامل کارگزاری بانک آینده با اشاره به اهمیت جریان نقدی آتی برای بازار خاطر نشان کرد: تخمین زمان بیش از یک سال برای تحریم ها، سبب تعدیل سودهای پیش بینی شده و به طبع تصمیم گیری سرمایه گذاران می شود. بر این اساس اگر بازار ببیند ممکن است به جریانات نقدی آتی خللی وارد شود، تصمیم گیری های خود را با شرایط جدید تغییر می دهد.

بازار نیازمند بازارگردانی سهامداران عمده و حقوقی است

مدیرعامل کارگزاری بانک آینده اقدامات مناسب سهام داران عمده و حقوقی در شرایط رونق فعلی را مهم و کارساز ارزیابی کرد و گفت: در حال حاضر بازار نشان داده که یک بازار کاراست؛ چراکه علیرغم ظاهر شدن حقوقی ها در نقش فروشنده، بازار به دلیل برآوردی که از ارزش سهام دارد شروع به خرید کرده است.

وی با اشاره به حرکت مثبت حقوقی ها در عرضه سهام در شرایط فعلی تاکید کرد:در ادامه بهتر است حقوقی‌ها شروع به خرید و بازارگردانی کنند تا سهام بنا بر ارزش ذاتی خود در قیمت مناسب معامله شود. همچنین در مقطعی که تحریم اتفاق می افتد سهامداران حقوقی عرضه را متوقف کنند و به بازارگردانی بر اساس شرایط جدید روی آورند، تا سهام شرکت ها به حال خود رها نشود زیرا عکس العمل سهامداران خرد چه در خرید و چه در فروش، اغلب هیجانی است.

 

بورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر