سرخط خبرها:
کد خبر: 999144 A

خازنی، بنیانگذار و مدیر عامل ایرانی تبار برند نرم افزاری dotnek گفت: با آنالیز نرم افزاری بیش از 6 میلیون وب سایت در دنیا به صورت ماشینی به این نتیجه رسیدیم که بیش از 90 درصد وب سایت های دنیا از استانداردهای وب به طور کامل برخوردار نیستند. و به طور معقولی می توان این درصد را به کل تعمیم داد.

مدیر عامل این شرکت نرم افزاری خاطر نشان کرد در حال حاضر نزدیک به 350 اصول و مقررات برای استانداردهای وب و همچین بهینه سازی برای یک وب سایت وجود دارد که بسیاری از سایت های دنیا از آنها برخوردار نیستند. این اصول و مقررات با مقررات و نکات SEO برای یک سایت به طور کلی متفاوت هست. اما نقاط مشترکی هم در آنها دیده می شود. همچنین، سرعت لود بسیاری از این سایت ها نیز پایین تر از حداقل استانداردها میباشد.

از این دست استانداردها میتوان به تطابق با اصول مرتبط با کنسرسیوم جهانی وب W3C یا حتی استانداردهای تعریف شده کیفیت ISO مرتبط با طراحی، استانداردهای یونیکد، و همچنین تعاریف markup در سایت ها و نرم افزارها اشاره کرد.

خازنی معتقد است استاندارد سازی یک وب سایت  و همچنین توجه به سرعت لود یک وب سایت مهمتر از خود مسئله سئو یا بهینه سازی آن برای موتورهای جستجو از جمله گوگل است. در عین حال توجه به این مهم، تاثیر بسزایی بر روی رتبه سایت در نتایج جستجو و همچنین افزایش ترافیک یک سایت می گذارد که بسیاری از شرکت ها و صاحبان سایت از آن بی خبرند.

او می گوید ما با به کار گیری تیم متخصص، در حال ارائه خدمات زیادی در زمینه اصلاح و بهینه سازی استانداردهای کیفیت نرم افزاری و همچنین استانداردهای وب به شرکت های اروپایی هستیم و همواره پس از این اصلاحات، شاهد تغییرات و تاثیرات بسیار زیادی در افزایش مشتریان شرکت ها هستیم.

شرکت بین المللی دات نک که دفتر اصلی آن در اروپا وجود دارد، در حوزه های نرم افزارهای هوشمند و رباتیک، برنامه نویسی اپ موبایل (mobile app development) ، برنامه نویسی وب سایت های چند زبانه و  همچنین به صورت تخصصی در زمینه website analysis یا همان تحلیل و آنالیز استاندارهای وب فعالیت می نماید.

از جمله مزایای فعالیت این شرکت، وجود نیروهای مترجم در کنار برنامه نویسان و متخصصان فنی و کار به صورت چند زبانه و همچنین ارتباط با شرکت های مختلف در سراسر دنیاست. این شرکت بیشتر درحوزه کشورهای آلمان، فرانسه، ایرلند، اتریش، چک، کرواسی، اسلواکی فعال است. همچنین شرکت مذکور خدمات خود را به ایران نیز ارائه می دهد و طبق گفته آنها، راهکارهای نرم افزاری و اینترنتی خوبی برای شرکت های ایرانی مطرح در عرصه بین الملل، درنظر دارد.

9

آلمان استاندارد فرانسه گوگل استاندارد سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر