سرخط خبرها:
کد خبر: 997911 A

مراسم عقد را در محضر عقد، منزل یا باغ عمارت لاکچری برگزار کنیم؟ شما برای شیرین ترین روز زندگیتان کدام را ترجیح میدهید؟ در حال حاضر برگزاری مراسم عقد به نسبت گذشته کاملا متفاوت شده است؛ به طوری که دیگر منزل، جوابگوی نیاز عروس و دامادهای جوان برای برگزاری مراسم‌ عقد نیست.

این روزها اکثر زوج‌ها ترجیح می دهند برگزاری مهمترین جشن زندگی خود را به محضر عقد لوکس بسپارند که از دکوراسیون داخلی زیبا و شیک برخوردار باشد و دیزاین سفره عقد منحصر بفردی داشته باشد؛ اما این محضر عقد تشریفاتی برای برگزاری مراسم عقد چه ویژگیهایی باید داشته باشد؟

چطور محضر عقد رویایی خود را برای مراسم عقد پیدا کنیم؟

 بدون شک انتخاب یک محضر عقد و ازدواج، اولین گام برای دختر و پسری که قصد شروع زندگی مشترک را دارند. جاری شدن خطبه‌ عقد در مکانی شایسته و خاطره‌انگیز می‌تواند زیبایی پیوند زناشویی آنها را تکمیل کند و خاطره این روز را تا ابد در ذهن خود و خانواده شان جاودان سازد. یک دفتر عقد منحصر به فرد علاوه بر ساختن یک شب رویایی برای عروس و داماد، باعث می‌شود تا باب آشنایی خانواده ها در فضایی لوکس و دلنشین باز شود و اولین دیدار آنها به گونه ای زیبا و دلنشین انجام بگیرد.

در حال حاضر دفاتر ازدواج و سالن عقدهای متنوعی در مناطق مختلف شرق، غرب، شمال و جنوب تهران وجود دارد که برای مراسم عقد فضای فوق العاده ای را فراهم کرده اند و امکانات پذیرایی و سرو غذا را نیز دارا هستند؛ این نکته را در نظر داشته باشید که عموما دفاتر ازدواج تنها برای چند ساعت پذیرای مراسم عقد شما هستند؛ در حالیکه سالن های عقد را میتوانید برای زمان بیشتری رزرو کنید.

برای برگزاری مراسم عقد خود در یک محضرعقد و سالن عقد رویایی با ما همراه باشید. در این مقاله سعی شده است هر آنچه که برای برگزاری یک مراسم عقد رؤیایی در محضر عقد مورد نیاز است بررسی شود. توجه به این موارد به شما در انتخاب یک محضر عقد لوکس و لاکچری یاری خواهد رساند.

نکات مهم در انتخاب محضر عقد لوکس و مناسب

برای انتخاب یک محضر عقد مناسب و درجه‌یک نکات زیر را در اولویت قرار دهید:

 1. موقعیت جغرافیایی

اولین مسئله مهم برای عروس و داماد و خانواده‌ها، قطعاً موقعیت جغرافیایی یک محضر عقد و دفتر ازدواج خواهد بود. با توجه به اینکه حضور به‌موقع عروس و داماد و میهمانان در محضر عقد ضروری است، توصیه می‌کنیم محضرعقد و باغ عمارتی را انتخاب کنید که دسترسی آسانی برای خودتان و میهمانان عزیزتان داشته باشد. همچنین دقت کنید دفتر عقدی که انتخاب می‌کنید آسانسور و جای پارک مناسبی داشته باشد و اگر مراسم عقد شما قرار است در روزی غیر تعطیل برگزار شود، آن محدوده شامل طرح ترافیک نباشد.

محضر عقد و دفتر ازدواج لوکس

 1. ظرفیت

دومین موردی که هنگام انتخاب محضرعقد باید مدنظر قرار دهید، توجه به ظرفیت محضر عقد نسبت به تعداد میهمانان شما است. بهتر است تعداد مهمانان را کمی بیشتر تخمین بزنید تا درصورتی‌که به تعداد میهمانان شما افزوده شد، با مشکل کمبود جا و مکان مواجه نشوید. به خاطر داشته باشید که اگر با برنامه ریزی پیش روی کنید، شیرینی جشن عقد شما دوچندان خواهد شد.

 1. هزینه

توجه به هزینه و مخارج محضر عقد یکی دیگر از نکات مهم است. عروس و دامادهای عزیز باید شرایط اقتصادی و بودجه‌ای که قادرند برای مراسم عقد کنار بگذارند را در نظر بگیرند.

(اگرچه زوجهای عزیز ممکن است به دلیل شور و شوقی که دارند، به مسائل اقتصادی کم‌تر توجه کنند، اما تخمین هزینه ها می‌تواند شروع یک زندگی مدبرانه را برای آنها رقم بزند و همین هزینه‌های به ظاهر اندک، در آینده به کمک شرایط اقتصادی آن‌ها بیاید)

 1. عاقد

حضور عاقد در مراسم عقد شما، گرچه دقایق اندکی است اما شیرینی صحبت های سرنوشت ساز او در این روز بسیار تأثیرگذار خواهد بود. خواندن خطبه‌ی عقد توسط عاقدی خوش‌اخلاق و خوش‌رو سبب می‌شود که بهترین لحظه زندگی‌تان در کمال آرامش و رضایت‌مندی رقم بخورد. برگزاری مراسم عقد در محضر عقد لوکس که عاقدی بداخلاق و اخمو دارد می‌تواند سبب آزردگی خاطرتان شود.

 1. چیدمان و دکوراسیون

توجه به چیدمان و دکوراسیون یک محضر از نکات مهم دیگری است که لازم است به آن توجه ویژه ای کنید. بدون شک برگزاری مراسم عقد شما در محضر عقد لوکس یا باغ عمارت با دیزاین فوق العاده، مراسم عقدی رؤیایی و خاطره‌انگیز برای شما رقم خواهد زد. همچنین چیدمان جذاب سفره عقد در باغ عمارت همراه با اکسسوریهای جذاب، زیباترین فیلمها و عکسها را برای همیشه به یادگار خواهد گذاشت.

 1. جایگاه ویژه عروس و داماد

جایگاه ویژه عروس و داماد از سایر قسمت‌های سالن عقد جذاب‌تر است و معمولا به آن توجه ویژه ای می شود. جایگاه عروس و داماد با مبلمان شیک، پرده حریر، لوستر، گل‌آرایی و بادکنک آرایی تزئین می شود. برخی محضرها و دفاتر ازدواج جایگاه ویژه عروس و داماد را با چنان دیزاینی جذاب و فوق العاده تزئین می‌کنند که شمارا شگفت‌زده خواهد کرد. شکوه و زیبایی این جایگاه در عکسها و فیلمهای شما تاثیر فوق العاده ای خواهد داشت.

 1. جای پارک مناسب

از دیگر مواردی که لازم است به هنگام انتخاب محضر عقد به آن توجه کنید، محدوده‌ی جای پارک خودروها و تعداد وسایل نقلیه‌ای که قرار است در آنجا پارک شوند است. مطمئن شوید که محضر عقد، ظرفیت پارکینگ مناسب برای شما و مهمانان عزیزتان را دارد.

 1. اتاق انتظار

 در بیشتر موارد عروس و داماد و میهمانان برای جلوگیری از تأخیر، زودتر از زمان تعیین‌شده در محضر عقد حاضر می‌شوند؛ از این رو لازم است محضری که انتخاب می‌کنید اتاق انتظار و یا لابی با فضای مناسب داشته باشد تا زمانی که عروس و داماد و میهمانان وارد آنجا می‌شوند بدون هیچ نگرانی در آنجا منتظر بمانند.

 1. مدت‌زمان مراسم

توجه به مدت‌زمان برگزاری مراسم عقد بسیار مهم است. در هنگام مراجعه به محضر عقد این موضوع را در نظر بگیرید و ازمدیریت بخواهید که وقت بیشتری را در اختیارتان قرار دهد. هرچه زمان بیشتری برای مراسم عقد شما اختصاص یابد، استرس شما کم‌تر و با آرامش بیشتری تمامی مراحل عقد را برگزار خواهید کرد.

 1. سایر امکانات

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که توجه به سایر امکانات محضرعقد ازجمله آتلیه عکاسی، گروه موزیک، میکاپ عروس، ماشین عروس و ...  می‌تواند به برگزاری هرچه بهتر و باکیفیت‌تر مراسم عقد شما کمک شایانی نماید و از استرس شما در روز عقد تا حد زیادی بکاهد.

برای مثال اگر محضر انتخابی شما دارای آتلیه و میکاپ عروس باشد، از بابت رفتن به آتلیه، سالن زیبایی عروس و باغ عمارت عکاسی و جابجاییهای بین مسیر آسوده خاطر خواهید بود و زمان بیشتری را برای سپری کردن لحظات شیرین مراسم عقد خود خواهید داشت.

یک محضر عقد مناسب و درجه‌یک، چه ویژگی‌هایی دارد؟

علاوه بر نکاتی که تا اینجا اشاره کردیم، یک محضر عقد مناسب و درجه‌یک می‌بایست ویژگی‌های زیر را نیز داشته باشد:

 • نورپردازی حرفه‌ای با تم رنگی جذاب و چشم‌نواز
 • امکانات پخش موسیقی با کیفیت بالا و موسیقی زنده
 • مکان پذیرایی مناسب برای سرو غذا، شیرینی و نوشیدنی (در صورت تمایل به سرو غذا برای مهمانان، در جستجوی محضر عقد با سالن غذاخوری مناسب باشید)
 • بادکنک آرایی
 • شمع آرایی
 • دیزاین جذاب و مدرن

محضر عقد لوکس

هنگام مراجعه به محضر عقد (دفتر ازدواج) به چه مدارکی نیاز دارید؟

در زمان مراجعه به محضر عقد، لازم است مدارک زیر را همراه داشته باشید:

 • اصل شناسنامه عروس و داماد
 • کپی صفحه اول شناسنامه عروس و داماد (دو برگ)
 • کپی پشت و روی کارت ملی عروس داماد (دو برگ)
 • عکس پرسنلی عروس و داماد (دو عدد)
 • اصل شناسنامه پدر عروس (در صورت فوت ارائه گواهی فوت او)
 • ارائه مدارک طلاق و گواهی فوت و کپی صفحه دوم شناسنامه (در صورت ازدواج مجدد یکی از زوجین)
 • برای عروس خانم اجازه پدر و یا جد پدری الزامی است (در صورت عدم رضایت پدر و جد پدری ارائه برگه موافقت دادگاه)
 • جواب آزمایش خون مورد تأیید مراکز رسمی
 • برای عروس و دامادهایی که به سن قانونی نرسیده‌اند ارائه گواهی ازدواج الزامی است.

برگزاری مراسم عقد در محضر عقد انتخابی شما

قطعاً اولین دغدغه عروس و دامادهای عزیز برای برگزاری مراسم عقد خود، انتخاب یک محضر مناسب و درجه‌یک خواهد بود. توجه به نکات فوق می‌تواند یک روز شیرین و خاطره‌انگیز را برای شما عزیزان رقم بزند؛ اما اگر هنوز محضر عقد و باغ عمارت مناسب خود را پیدا نکردید، در هر نقطه‌ای از ایران که هستید می‌توانید با مراجعه به سایت سوربان اطلاعات و عکسهای مربوط به محضرهای عقد و باغ عمارت را مشاهده و بهترین آن را انتخاب نمایید.

ارائه خدمات عقد و ازدواج در سراسر ایران

سوربان وب سایتی جامع در زمینه‌ معرفی خدمات عقد و عروسی در تمام نقاط ایران است. ما در این وب‌سایت اطلاعات کامل و جامعی در اختیار شما قرار میدهیم که با استفاده از آن‌ می‌توانید بهترین انتخابها را برای برگزاری مراسم عقد و عروسی داشته باشید. این وب سایت، اطلاعات کاملی درباره خدمات تشریفات عروسی، تالار عروسی، مراکز خرید جهیزیه، آتلیه و میکاپ عروس، سفره عقد، باغ عمارت عکاسی، محضر و دفاتر عقد و ازدواج و ... در تمام شهرهای ایران به همراه تصاویر، فیلم و آدرس در اختیار عروس و دامادهای عزیز قرار می‌دهد.  شما عروس و داماد عزیز می‌توانید هم اکنون برای انتخاب و مقایسه‌ بهترین محضرعقد در تهران و سایر شهرها، به وب سایت سوربان مراجعه نمایید. 

باغ عمارت عکاسی محضر عقد محضر عقد لوکس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر