کد خبر: 997173 A

گاز استیلن به شدت قابلیت انفجار دارد برای همین اگر در محلی هستید که گاز استیلن وجود دارد باید بسیار مراقب باشید و به نکات ایمنی توجه کنید که ما به آنها اشاره خواهیم کرد.

همه ما می دانیم گازهای مختلفی وجود دارد  که برخی از گازها برای ما آشنا تر هستند و اسم آنها را بسیار شنیده ایم مانند گاز مونوکسید کربن  که بسیار سمی و خطرناک است و اگر در محیط بسته و ناایمن  باشد اجازه نمی دهد به اعضای بدن اکسیژن برسد و باعث خفگی می‌شود. ولی از این گاز به خاطر ویژگی هایی هم که دارد در صنایع مختلفی مانند پزشکی استفاده می شود. گازهای دیگری هم  مانند گاز آرگون،گاز هلیوم ،گاز استیل هم شاید به گوشتان خورده باشند. با هم همراه باشید تا شما را با گاز استیلن آشنا کنیم.

گاز استیلن و کاربرد آن در جوشکاری

گاز استیلن به شدت قابلیت انفجار دارد برای همین اگر در محلی هستید که گاز استیلن وجود دارد باید بسیار مراقب باشید و به نکات ایمنی توجه کنید که ما به آنها اشاره خواهیم کرد.  این گاز بی بو است و بوی بدی شبیه به سیر دارد. استیلن  هم ویژگی هایی دارد که باعث شده برای جوشکاری بسیار کاربرد داشته باشد .حالا چرا این گاز در جوشکاری کاربرد دارد به این خاطر است که فلز با کیفیت بسیار بالابی برش داده می شود و نکته بعدی این است که باعث بالا رفتن سرعت برش می شود  و باعث می شود که فلز به سرعت ذوب شود.

نکات ایمنی در جوشکاری با گاز استیلن

rtjuh

در هنگام جوشکاری با گاز استیلن  حتما از عینک بسیار مناسب استفاده کنید .بهتر است شیشه آن روشن باشد که این عینک ها از شما در برابر جرقه هایی که در اثر جوشکاری به وجود می آید محافظت می کند. نکته بعدی ماسک تنفسی  است که به دلیل اینکه گاز استیلن سمی است داشتن این ماسک های تنفسی بسیار دارای اهمیت است. در آخر لباس های مخصوص است که به دلیل ضخیم بودن از شما محافظت می کند.

روش حمل گاز استیلن

به خاطر داشته باشید که حمل کردن این گاز باید با دقت بسیار زیادی انجام شود. اولین نکته که باید به آن توجه کنید این است که به هیچ عنوان سیلندرهای حامل گاز استیلن دارای نشتی نباشند.بعد از آن  دقت کنید که وسیله ای که با آن این سیلندر ها را حمل می کنید دارای یک نگهدارنده مانند زنجیر باشند که بتوانند محکم آن ها را نگه دارد و از تکان خوردن آنها جلوگیری کند. در آخر به این نکته توجه کنید که ضربه ای به این سیلندر ها وارد نشود همان گونه گه گفتیم گاز استیلن قابلیت بسیار بالایی برای انفجار دارد و ممکن است مشکلات بسیار زیادی را برای شما به بار بیاورد.

گاز استیلن را در کجا می توان نگهداری کرد؟

شرایط نگهداری سیلندر های حاوی گاز استیلن هم بسیار مهم است. یادتان باشد این سیلندرها را در انباری به دور از باران و تابش خورشید نگهداری کنید.حتما انباری که از آن استفاده می کنید دارای هوای مطلوب داشته باشد و هوا در آن جریان داشته باشد و تهویه بسیار مناسب در آن به کار رفته باشد. به هیچ عنوان این گاز را در معرض شعله آتش هم قرار ندهید. شاید جالب باشد که بدانید این سیلندر ها را نباید به صورت خوابیده در انبارتان قرار دهید بلکه باید به صورت ایستاده قرار بگیرند.

سایر گاز ها

حالا که با گاز استیلن آشنا شدید بهتر است که به سایت هوا مایع زاگرس سر بزنید و با انواع گاز ها و کاربرد های آنها به طور کامل آشنا شوید. مثلا یکی از گازها ،گاز لیزر است که  شاید کمتر شنیده باشید ولی غوغایی را در دنیای پخت و پز به پا کرده است. در پایان ه می توانید انواع گاز ها را از این سایت معتبر تهیه کنید. 

 

 

مونوکسید کربن گاز استیلن گاز لیزر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر