کد خبر: 996551 A

تبلیغات در اینستاگرام این روزها یکی از متداول‌ترین و در عین حال موثرترین روش‌های تبلیغات در دنیای دیجیتال به حساب می‌آید. یکی از سوالات پر تکراری که وجود دارد آن است که "هزینه‌های تبلیغات در اینستاگرام چقدر است؟"

در پاسخ به این سوال طبق مقاله که در سایت آی تی با عنوان هزینه تبلیغات در اینستاگرام چقدر است؟ منتشر شده گفته شده عوامل زیادی در تعیین هزینه های تبلیغات تاثیر دارند: عواملی مانند میزان فالوور، میزان انگیجمنت، حوزه کاری، جایگاه تبلیغات و..

البته لازم به ذکر است که امروزه برخی صفحات تبلیغاتی قیمت‌هایی که اعلام می‌کنند بالاتر از ارزش واقعی آن­ها است و  صاحبان کسب و کار نیز اطلاعات مناسبی برای تحلیل و در مورد درستی قیمت‌های اعلام شده ندارند.

ما در آژانس تبلیغاتی رسا سعی می‌کنیم صفحاتی هدفمند با قیمت‌هایی واقعی و به صرفه را به شما معرفی کنیم. علاوه بر این، یکی از مزیت‌های آژانس تبلیغاتی رسا ارائه تعرفه و قیمت‌های رقابتی نسبت به سایر آژانس‌های تبلیغاتی است که به دلیل وسعت فعالیت مجموعه اتفاق می‌افتد.

در واقع شرکت‌ها و صاحبان کسب و کار هنوز علت انجام تبلیغات اینترنتی علی‌الخصوص در رسانه اجتماعی مانند اینستاگرام و تغییر فضای تبلیغات از رسانه‌های سنتی به رسانه‌های دیجیتال را به درستی درک نکرده‌اند.

تاثیر گذاری تبلیغات در اینستاگرام

ثقغاق

با توجه به اینکه این روز‌ها مخاطبین با تعداد قابل توجهی از آگهی‌های تبلیغاتی از سوی برند‌ها و صاحبان کسب و کار در رسانه‌های مختلف مواجه می‌شوند، اثرگذاری و نتیجه بخشی این تبلیغات با توجه به هزینه‌های سنگین آن‌ها روز به روز کاهش می‌یابد. اما رسانه اجتماعی مانند اینستاگرام با توجه به اینکه بر مبنای محتوای تصویری و ویدئویی شکل گرفته است این امکان را به صاحبان کسب و کار می‌دهد تا به صورتی اثرگذار و جذاب با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنند و آن‌ها را به دنبال کردن خود در اینستاگرام تشویق کنند.

در عین حال هزینه‌ای که برای تبلیغ در رسانه‌های دیجیتال پرداخت می‌کنند در مقایسه با رسانه‌های سنتی به میزان قابل توجهی کمتر است. 

به همین منظور شرکت‌ها و صاحبان برند و استارت آپ ها می‌توانند از طریق کمپین های تبلیغاتی در اینستاگرام به معرفی محصولات و خدمات خود به مخاطبین هدف مورد نظر خود بپردازند، اما باید توجه داشته باشند که پارامتر های اساسی در تعیین هزینه تبلیغات اینستاگرام به صورت بهینه را رعایت کنند.

در واقع اصلی ترین هدف از تبلیغات اینستاگرام برای این کسب و کار‌ها می‌تواند افزایش آگاهی مخاطبین (Awareness) و برقراری تماس با مشتریان بالقوه آن‌ها باشد که این امر منجر به افزایش شهرت برند و افزایش فروش آن‌ها خواهد شد. علاوه بر این در کنار تبلیغات اینستاگرام روش‌های دیگری نیز برای افزایش آگاهی مخاطبین وجود دارد. یکی از این روش‌ها تبلیغات پری رول (pre-roll) می‌باشد که به صورت نمایش ویدئو‌های تبلیغاتی کوتاه قبل از پخش محتوای‌های ویدئویی است. روش دیگری که می‌توان در افزایش آگاهی مخاطبین استفاده استفاده کرد تبلیغات اسپانسرینگ در پلتفرم‌های نمایش آنلاین (VOD) مانند نماوا، فیلم گردی و فیلیمو است.

البته تبلیغات در اینستاگرام می‌تواند علاوه بر هدف افزایش آگاهی، منجر به افزایش فروش یا افزایش تعداد فالوور‌های برند‌ها نیز باشد.

روش تبلیغاتی دیگری نیز وجود دارد که پرداخت به ازای کلیک یا (PPC) معروف است. در این روش، اثرگذاری و نتیجه بخشی تبلیغات بسیار حائز اهمیت است. پرداخت به ازای کلیک به شما کمک می‌کند تا تبلیغات خود را به صورتی بهینه، اجرا و کنترل کرده و از آمار‌های گذشته خود در بهبود تبلیغات بعدی استفاده کنید. اصلی‌ترین روش‌های این گونه از تبلیغات شامل موارد زیر است:

تبلیغات کلیکی بنری  ( Banner PPC Ads )

در این روش بنر تبلیغاتی شما را در پربازیدترین و مرتبط ترین سایت‌های داخلی نمایش داده می‌شود و به ازای هر کلیک مخاطبین وب سایت‌ها بر روی بنر شما، از شما پول دریافت می‌شود .

تبلیغات کلیکی درون برنامه ای  ( In Application PPC Ads )

تبلیغات کلیکی موتور جستجوی گوگل  ( Search Engine Result Page Ads )

با توجه به اینکه بسیاری از کاربران نیاز‌های خود را از طریق موتور جستجوی گوگل انجام می‌دهند این روش از تبلیغات محتوای تبلیغاتی شما را بر اساس شباهت عبارت‌های جستجو شده توسط کاربران نمایش می‌دهد. برای مثال عبارت "خرید لباس مردانه" از سه کلید واژه تشکیل شده است. در نتیجه موتور جستجوی گوگل، وب سایت‌هایی که شامل این کلمات هستند را بر اساس هزینه‌ای که پرداخت کرده‌اند یا تعداد بیشتر عبارات نمایش می‌دهد.

تبلیغات کلیکی ویدیویی  (Video PPC Ads)

در این روش، قبل از پخش ویدیو مورد نظر کاربر یک تبلیغ ویدیویی یا بنری نمایش داده می‌شود که کاربر با کلیک بر روی آن به سایت شما هدایت می‌شود. همچنین این تبلیغ می‌تواند در طول پخش ویدیو و یا در حاشیه آن نمایش داده شود .

نتیجه گیری:

با توجه به مطالب گفته شده با توجه به هزینه تبلیغات اینستاگرام، این رسانه امکان را برای شرکت‌ها به وجود آورده است تا با صرف هزینه‌ای کمتر تبلیغات خود را به صورت هدفمندتر اجرا کنند. اما نکته‌ای که اهمیت دارد آن است که باید بدانند چگونه در آن تبلیغ کنند.

در مجموع، تبلیغات شما باید با استفاده از تصاویر و ویدئوهایی جذاب به کاربران ارائه شود. بنابراین سعی کنید از تصاویر و ویدئو‌های تبلیغاتی با کیفیت استفاده کنید. یکی از مواردی که شرکت‌ها در صرف هزینه تبلیغاتی به صورت بهینه باید در نظر بگیرند این است که ابتدا مخاطبین هدف خود را مشخص کنند تا بتوانند در صفحات و رسانه هایی که با کسب و کار آن‌ها متناسب است تبلیغات خود را انجام دهند. همچنین زمانبندی مناسبی را برای فعالیت‌های تبلیغاتی خود انتخاب کنید تا با مخاطبین خود در زمان‌های مناسب ارتباط برقرار نمایید.

منبع:

برای اطلاعات بیشتر در باره هزینه های تبلیغات در اینستاگرام میتوانید به صفحه هزینه تبلیغات در اینستاگرام سایت رسا به آدرسhttps://rasaads.com/service/instagram-cost مراجعه کنید.

هزینه تبلیغات در اینستاگرام چقدر است؟ کمپین های تبلیغاتی در اینستاگرام تعیین هزینه تبلیغات اینستاگرام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر