کد خبر: 994319 A

اگر به دنبال خرید آپارتمان در ترکیه به عنوان یک شخص ایرانی هستید، نکاتی وجود دارد که باید در مورد مسائل حقوقی بشناسید و به خاطر بسپارید. در ادامه این موارد و نکات مهم برای خرید آپارتمان در ترکیه را بررسی می کنیم.

اهمیت این نکات در افزایش و محبوبیت خرید آپارتمان در ترکیه می باشد؛ چرا که ترکیه از موقعیت آب و هوایی و جغرافیایی بسیار مناسبی برخوردار بوده و مهاجر و سرمایه بسیاری از کشورهای همسایه را به خود جلب کرده است.

ویژگی های بازار املاک ترکیه و نکاتی که قبل از خرید باید بدانید

با این حال، صنعت املاک ترکیه اغلب با صنعت اسپانیا مقایسه می شود. 20 سال پیش هنگامی که افراد خارجی در ترکیه ملکی را خریداری می کردند، چون تحت پوشش قوانین حقوقی کشور ترکیه قرار نمی گرفتند، در معرض انواع کلاهبرداری قرار می گرفتند.

اگر خریداران به طور کامل از وضعیت زمین در فرآیند خرید در ترکیه اطلاع نداشته باشند، ریسک سرمایه گذاری بالا می رود. و این نکته را در نظر داشته باشید که سرمایه گذاری در خانه های نیمه کاره و بدون اسناد می تواند بسیار خطرناک باشد.

اگر می خواهید به طور جدی به خرید ملک در ترکیه بپردازید، در اینجا نحوه برخورد شما با بازار و فروش را شرح می دهیم تا بتوانیم تا جای ممکن ریسک معامله شما را کاهش دهیم.

خرید املاک در ترکیه می تواند یک سرمایه گذاری فوق العاده خوب باشد، اما تمام املاک در ترکیه ارزش مناسبی ندارند.

شما باید تحقیق کنید که در کدام مکان ها ی ترکیه خرید آپارتمان ارزش سرمایه گذاری دارد و به چه مشاور املاکی می توان اعتماد کرد.

 برای مشاوره معتبر در رابطه با خرید آپارتمان در ترکیه می توانید از خدمات مشاورین املاک درخت سفید (http://wtthome.com) استفاده کنید.

علی رغم آنچه همه نمایندگان و سرمایه گذاران به شما خواهند گفت، در حال حاضر بازار آپارتمان در ترکیه آنچنان پر رونق نیست که شما مجبور باشید سریع تصمیم بگیرید و با عجله رفتار کنید. اقتصاد گردشگری طی سال گذشته به دلیل رکود جهانی و شیوع ویروس کوید 19 منقبض شده است و این تأثیر مستقیم بر بازار املاک و مستغلات داشته است.

6

البته قطعا به هنگام ثبات وضعیت فعلی، شرایط به نفع افرادی خواهد شد که در ترکیه سرمایه گذاری کرده اند، چرا که موقعیت جغرافیایی و زیر ساخت ها و همچنین اقتصاد در حال رشد ترکیه، گویای این نکات است.

این شرایط به نفع افرادی است که قصد خرید آپارتمان در ترکیه دارند؛ به این معنی که وقت لازم برای انجام تحقیقات دقیق را خواهند داشت و مهم تر از آن، در موقعیت مذاکره قوی هستند.

حساسیت در مورد محل خرید آپارتمان یک انتخاب شخصی خواهد بود و باید آن را برای خود مشخص کنید. انتخاب شما بستگی به هدف شما از خرید آپارتمان دارد؛ شاید هدف شما از خرید آپارتمان گذراندن تعطیلات و استراحت در یک منطقه خلوت و آرام باشد یا یک آپارتمان برای اقامت ترکیه نزدیکی محل شغل آیندتان می خواهید و یا می خواهید جهت سرمایه گذاری یک یا چند آپارتمان را خریداری کنید.

البیته نکته دیگری در رابطه با هدف شما از خرید آپارتمان ترکیه، هزینه های زندگی در ترکیه می باشد. اگر خواهان اقامت در ترکیه و زندگی کردن به مدت زیادی در آنجا می باشید؛ هزینه های زندگی در ترکیه را نیز باید مد نظر داشته باشید.

البته این که در ترکیه فرصت های شغلی و درآمد شما از اشتغال برای پوشش هزینه زندگی مناسب است، قابل قبول می باشد. اما بهتر است در رابطه با اشتغال شما و نحوه پوشش هزینه های زندگی در ترکیه  نیز برنامه هایی داشته باشید و با توجه به بودجه ای که می خواهید در این زمینه اختصاص دهید؛ اقدام به خرید ملک نمایید.

برای خرید آپارتمان در ترکیه در مورد دسترسی به فرودگاه و راه های ارتباطی جاده ای تحقیق کنید، در مورد دسترسی به امکانات رفاهی، جاذبه ها، بیمارستان ها و خدمات ضروری نیز دقت کنید و مطمئن شوید که انتخاب مکان شما بر اساس هدف خرید، مناسب بوده و ارزش سرمایه گذاری دارد.

به عنوان مثال، اگر این آپارتمان به هدف اجاره به گردشگران خریداری شده باشد؛ باید در دسترس  فرودگاه بین المللی و امکانات رفاهی مانند استخر و رستوران و در صورت امکان ساحل دریا یا مکان های دیدنی نیز باشد. تصمیم بگیرید که می خواهید در چه نوع ملکی سرمایه گذاری کنید.

در رابطه با انتظاراتی که از ملک می رود نیز دقت کنید. به عنوان مثال یک آپارتمان که به هدف اجاره به گردشگران خریداری شده است؛ باید به لحاظ امنیت و فضای مناسب داخلی آپارتمان نیز به آن رسیدگی شود، داشتن درب های امن، دکوراسیون و وسایل داخلی مناسب برای پوشش دادن نیاز های شبانه روزی مهاجران و منطقه و همسایگان مناسب برای آسایش آنها.

بعد از اطلاع از موارد فوق و صحت انتخاب و سرمایه گذاری شما در خرید آپارتمان در ترکیه، حال به چند مرحله که در هنگام خرید انجام می شود نیز دقت فرمایید.

7

به صورت شفاف، چند قدم تا خرید آپارتمان را بررسی می کنیم

1. از مرحله اول باید آپارتمانی که مد نظر دارید را در نظر داشته و مشخص کنید. مناطق مختلف و متنوعی در ترکیه وجود دارد، از آنتالیا تا استانبول.

2. از راهنمایی مشاوران املاک که در حوزه بین المللی یا فروش املاک ترکیه فعالیت می کنند، استفاده کنید.

3- با توجه به شناخت شما از ترکیه، مشاوره از مشاوران املاک معتبر و تصمیم قطعی خود، منزل مورد تایید خود را انتخاب کنید. اکنون وقت معامله و خرید آپارتمان مورد نظر می باشد.

4. پس از اطمینان از آپارتمان، باید با مشاور املاک قرار داد را تنظیم کنید. البته اگر هدف شما سرمایه گذاری در خرید املاک می باشد، در نظر داشته باشید که قیمت املاک ترکیه نوسانات زیادی دارد و حتما هدف خود از خرید آپارتمان و یا املاک را با مشاور املاک در میان بگذارید.

5. بقیه موارد شامل کار های حقوقی است. می توانید با کمک یک وکیل بقیه کار های خرید آپارتمان را با خیال راحت انجام دهید. البته شرکت های مشاور املاک نیز برای سهولت خرید مشتریان خود، تمام فعالیت ها را برای شما انجام خواهند داد. پس از خرید خانه در ترکیه، سند مالکیت ملک را دریافت می کنید که Tapu نامیده می شود.

مشاورین سرمایه‌گذاری درخت سفید به مدد کارگروهی حرفه‌ای متشکل از وکیل دادگستری، حسابرس ارشد مالیاتی، حسابرس و مترجمان رسمی بستری امن‌ و بدون ریسکی را برای شما فراهم آورده است.

املاک ترکیه خرید آپارتمان در ترکیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر