کد خبر: 993617 A

همه ما در جامعه زندگی می کنیم ، در میان مردمان متفاوت و در زندگی روزمره خود همواره با مسائلی رو به رو می شویم که نمی توانیم پاسخ آن ها را در علوم فیزیک و ریاضی جستجو کنیم ، بنابراین علمی به وجود آمده است که پاسخگوی تمامی سوالات ما در زمینه های انسانی ، شخصیت ، اجتماعی ، میان فردی و غیره است . برای درک بهتر دنیای اطراف خود و به عبارتی برای زندگی بهتر نیاز به شناختن علم روانشناسی داریم و زمانی که بتوانیم آن را در زندگی خود وارد کنیم می توانیم به تمامی موارد زیر دست پیدا کنیم .

سایت مشاوره روانشناسی مصاحب تمامی مطالب به روز علم روانشناسی را در اختیار کاربران قرار می دهد تا گام کوچکی در راه دستیابی به سلامت روانی جامعه برداشته باشد . در ادامه به 11 دلیل مهمی که هر فرد را نیازمند علم روانشناسی می کند اشاره خواهیم کرد.

1. برای یافتن انگیزه می توان از روانشناسی استفاده کرد

فرقی نمی کند که هدف شما قبولی در کنکور، کاهش وزن یا چیز دیگری است ، در هر صورت می توانید از ترفند های روانشناسی برای کسب انگیزه استفاده کنید . اگر می پرسید چطور ؟ باید بگویم که بهتر است با تکنیک هوشمند کردن هدف آشنا شوید . در این تکنیک ، فقط کافی است که یک هدف بزرگ را به هدفهای جزئی تر و قابل دسترس تر تقسیم کنید . این کار باعث می شود که احساس کنترل بیشتری روی شرایط داشته باشید و با موفقیت در هر مرحله مغزتان ترغیب می شود و انگیزه کافی را برای رسیدن به هدف اصلی به دست خواهید آورد .

2. برای زندگی شادتر می توان از رواشناسی استفاده کرد

درست وقتی که احساس کلافگی می کنید و فکر می کنید کاسه صبرتان لبریز شده همان زمانی است که روانشناسی می تواند به شما کمک کند. یک تکنیک ساده برای شاد تر بودن این است که " تا جایی که می توانید لبخند بزنید " شاید کمی دور از ذهن باشد اما مغز ما علی رغم تمامی قدرت و پیچیدگی ای که دارد ، بسیار ساده فریب می خورد . مطالعات نشان داده است که وقتی خود را مجبور به لبخند زدن می کنیم ، در واقع احساس شادی بیشتری می کنیم .

3.برای دوست یابی و ارتباطات اجتماعی بهتر می توان از روانشناسی استفاده کرد

به استناد سایت مصاحب علم روانشناسی در زمینه دوست یابی هم یک تکنیک دارد ، خیلی ساده است برای این منظور می توانید از روش بنجامین فرانکلین استفاده کنید . بنجامین فرانکلین یک بار آزمایشی انجام داد و به این نتیجه رسید که ما عمدتا تمایل داریم با افرادی دوست شویم که می توانند برای ما کاری انجام دهند یا لطفی در حقمان می کنند . بنابراین دفعه بعد که خواستید دوست پیدا کنید ، از طرف مقابلتان یک خواهش کوچک داشته باشید . این خواهش و لطف کوچک می تواند به سادگی پرسیدن نظر او درباره هر چیزی و یا به پیچیدگی قرض گرفتن یکی از وسایل او باشد.

4.برای قدرتمند شدن و تحت تاثیر قرار دادن دیگران می توان از روانشناسی استفاده کرد

آیا دوست دارید قدرتمند باشید یا حداقل دیگران را متقاعد کنید که ارزش احترام را دارید ؟ روانشناسی می تواند به شما کمک کند که بیاموزید که چگونه رفتار کنید که احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید ، چگونه در مراوداتتان از زبان بدن مناسب استفاده کنید و ارتباط موثرتری با دیگران برقرار کنید و در برابر درخواست هایی که مایل به انجام آن نیستید جرات نه گفتن داشته باشید .

5.برای انتخاب شغل مناسب و موفقیت در کار می توان از روانشناسی استفاده کرد

علم روانشناسی بر اساس سبک شخصیتی شما می تواند شغل مناسبتان را پیشنهاد دهد و با ارائه راه حل هایی برای موفقیت در کارتان ، رضایت شغلی شما را افزایش دهد .

59

6.برای تقویت مهارت های تصمیم گیری و حل مسئله می توان از روانشناسی استفاده کرد

ما در زندگی روزمره خود دائما با تصمیماتی رو به رو هستیم ، اما تصمیم گیری صحیح همیشه کار آسانی نیست. روانشناسی می تواند به ما راهکار های مفیدی ارائه بدهد که بتوانیم با استفاده از آن ها بهترین تصمیمات را اتخاذ کنیم و برای مسائل راه حل ارائه دهیم .

7.برای شناسایی دروغ و دروغگو می توان از روانشناسی استفاده کرد

با توجه به آمارهای ارائه شده مردم همیشه دروغ می گویند ، اما شما مجبور نیستید که تمام حرف های آن ها را باور کنید . روانشناسی به شما ساده ترین راه ممکن را برای شناسایی دروغ اطرافیان معرفی می کند " نگاه کردن به چشمان گوینده ".  یک دروغگو هر چقدر هم که ماهر باشد ، زبان بدنش او را لو می دهد .

8.برای تقویت حافظه و تمرکز حواس می توان از روانشناسی استفاده کرد

تکنیک هایی که روانشناسی برای بالا بردن گنجایش حافظه یا افزایش تمرکز ارائه می دهد می توانند باعث شوند از یک امتحان مهم سربلند بیرون بیایید .

9.برای افزایش مهارت های فردی می توان از روانشناسی استفاده کرد

به نقل از سایت مصاحب هر شخصی برای یک زندگی موفق نیازمند یک سری مهارت های فردی می باشد . این مهارت ها دربرگیرنده اعتماد به نفس ، عزت نفس ، راستگویی  و بسیاری از ویژگی های مثبت بوده و به فرد کمک می کند از ویژگی های منفی مثل دروغ ، حسودی ، دورویی و کم حوصلگی دوری کرده و همچنین استرس و اضطراب خود را کنترل کند .

10.برای داشتن یک رابطه عاطفی  و ازدواج موفق می توان از روانشناسی استفاده کرد

ازدواج برای هر دختر یا پسری به منزله وارد شدن به دنیای ناشناخته هاست . علم روانشناسی مانند یک فانوس در این مسیر عمل می کند که تمامی تاریکی ها را از میان بر می دارد و همه چیز را قابل درک می کند . از نحوه خاستگاری و نوع روابط جنسی گرفته تا تمامی تصمیماتی که در زندگی مشترک به عهده زوجین است  .

11.برای تربیت کردن فرزندان سالم می توان از روانشناسی استفاده کرد

همه پدر و مادر ها در قبال کودکی که به دنیا می آورند مسئولند و این مسئولیت از لحظه لقاح آغاز می گردد. علم روانشناسی در تمامی مراحل حاملگی برای مادران باردار توصیه هایی دارد و همین طور تکنیک های فرزندپروری که از لحظه تولد کودک باید اجرا شوند . اگر والدین به این نکات توجه کنند ، کودکانی تحویل جامعه خواهند داد که به لحاظ جسمی و روانی در سلامت کامل هستند .

علم روانشناسی دنیای گسترده ای است و تمامی مواردی که ذکر شد به همراه بسیاری از مطالب مفید و جذاب روانشناسی دیگر در سایت مصاحب به تفصیل توضیح داده شده اند که می توانید با مراجعه به این سایت جذابترین و مهمترین چالش های روانشناسی روز دنیا را مطالعه نمایید .

جامعه روانشناسی زندگی روزمره فیزیک والدین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر