کد خبر: 993177 A

در این مقاله سعی شده است بهترین راهکارها، روش ها و توصیه ها برای انتخاب معلم خصوصی ریاضی خوب با بهترین قیمت توضیح داده شود. اگر می خواهید یک معلم ریاضی بسیار عالی داشته باشید و در عین حال هزینه مناسبی را پرداخت کنید ادامه این مطلب را بخوانید.

1- برای اینکه یک معلم خصوصی ریاضی خوب داشته باشید از ابتدای ترم به فکر هماهنگ کردن کلاس ها باشید. در ابتدای ترم اساتید خوب وقت آزاد بیشتری دارند و با نرخ مناسب تری هم کار تدریس را انجام می دهند.

2- خیلی روی ارزان بودن کلاس ها اصرار نداشته باشید. اساتید خوب شاید کمی قیمت بالاتری را درخواست کنند اما در عوض در تعداد جلسات کمتر و با کیفیت بهتر درس را به پایان می رسانند.

3- با اساتیدی کلاس داشته باشید که از دانشگاههای خوب فارغ التحصیل شده اند. اساتیدی که خودشان در درس و تحصیل موفق تر بوده اند بهتر هم ریاضی را درس می دهند.

4- سعی کنید کلاس های ریاضی را با اساتید مجرب برگزار نمائید. اساتیدی که سابقه کاری بالاتری دارند بهتر می دانند که برای هر شاگرد جدیدی چگونه درس را پیش ببرند.

5- برای مدرسین ریاضی نظرات شاگردهای قبلی را چک کنید. با اساتیدی کلاس خصوصی ریاضی برگزار کنید که شاگردهای قبلی ایشان موفق و راضی بوده اند.

6- بسیاری از اساتید ریاضی فیلم نمونه تدریس هم دارند. می توانید قبل از انتخاب معلم خصوصی ریاضی نمونه فیلم تدریس ایشان را ببینید و بعد تصمیم بگیرید.

7- مدرسینی که به کار خودشان اطمینان دارند جلسه اول را نصف قیمت و یا رایگان برگزار می کنند. این هم می تواند ملاک خوبی برای انتخاب استاد باشد.

8- قبل از شروع کلاس می توانید مستقیم با اساتید حرف بزنید و از نحوه حرف زدن ایشان و اعتمادی که به کار خودشان دارند هم می توانید بهتر تصمیم بگیرید.

9- بسیاری از اساتید در اینترنت و سایت های مختلف جزوه های آموزشی دارند. می توانید با اساتیدی که به صورت جدی در زمینه تدریس ریاضی فعالیت دارند و جزوه های خوبی ارائه نموده اند کلاس داشته باشید.

10- نهایتا جلسه اول را با استاد و معلم خصوصی ریاضی برگزار کنید. اگر راضی بودید کلاس را ادامه می دهید و اگر نحوه تدریس ایشان مناسب نبود با مدرس دیگری کلاس برگزار می کنید.

علاوه بر موارد ارائه شده در بالا می توانید از راهنمایی های زیر هم برای انتخاب معلم خصوصی ریاضی خوب با نرخ مناسب استفاده کنید. منبع مطالب زیر مقاله چطور معلم خصوصی ریاضی خوب با قیمت مناسب پیدا کنیم؟ است.

سابقه تدریس استاد و معلم خصوصی ریاضی: در سایت ایران مدرس اساتید ریاضی و سایر دروس توضیحات کاملی در رابطه با دروس تدریسی و رزومه کاری و سوابق تدریس خودشان ذکر نموده اند. اگر می خواهید از کلاس های خصوصی بهترین نتیجه را بگیرید، بهتر است با یک استاد مجرب که در مدارس و آموزشگاهها و دانشگاههای زیادی کار تدریس را انجام داده است کلاس داشته باشید. وقتی با یک معلم ریاضی با سابقه کلاس دارید خیال شما راحت است که انتخاب درست تری داشته اید. البته سابقه کاری معلم خصوصی ریاضی تنها معیار نیست و در کنار موارد دیگر باید به این مورد هم توجه داشته باشید. اساتید جوان و پرانرژی ای هم هستند که با وجود تازه کار بودن خوب تدریس می کنند.

دانشگاه محل تحصیل: برای اینکه مطمئن شوید با یکی از بهترین معلم های ریاضی کلاس دارید نکته دیگری که باید مد نظر داشته باشید دانشگاه محل تحصیل معلم خصوصی ریاضی است. شخصی که به عنوان معلم ریاضی در حال حاضر ریاضی را تدریس می کند، اگر خود ایشان در ایام تحصیل موفق بوده اند و در دانشگاههای خوب درس خوانده اند، واضح است که این استاد توانایی زیادی دارد و می توان برای کلاس خصوصی به ایشان اعتماد کرد.

مدرک تحصیلی: مدرک تحصیلی استاد ریاضی هم می تواند معیار دیگری باشد که روی آن حساب کنید. در تصویر بالا واضح است که اساتید مدرک تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل خودشان را هم ثبت نموده اند. توصیه می شود معلمی را انتخاب کنید که در رشته های با اعتبار بالا مانند رشته های فنی مهندسی و در دانشگاه خوب درس خوانده است. اساتیدی که در رشته ریاضی و برخی دیگر از رشته های علوم پایه مانند فیزیک درس خوانده اند هم می توانند گزینه های مناسب باشند.

عملکرد استاد در جلسه اول تدریس: با در نظر گرفتن تمام مواردی که ذکر شد، در نهایت می توانید معلم ریاضی خودتان را انتخاب نمائید و جلسه اول را با ایشان برگزار کنید. در جلسه اول، اگر تمام موارد ذکر شده را در نظر گرفته باشید به احتمال زیاد رضایت کامل را خواهید داشت. اما در هر صورت، اگر راضی نبودید، می توانید با یک استاد دیگر کلاس ریاضی را هماهنگ کنید. بسیاری از اساتید مجرب، خوب و متعهد ریاضی، در صورت عدم رضایت شما، جلسه اول مبلغی را دریافت نمی کنند. مطالعه این مقاله هم مفید است: بررسی اثر کلاس خصوصی بر پیشرفت تحصیلی ریاضی

نرخ و قیمت کلاس های تدریس خصوصی ریاضی: برای بسیاری از متقاضیان کلاس های خصوصی ریاضی نرخ کلاس ها مهم است. اگر می خواهید با یک استاد خوب کلاس داشته باشید در نظر داشته باشید که باید حاضر باشید تا حدودی هزینه کنید. با توجه به معیارهایی که گفته شد، استادی که از دانشگاه خوب فارغ التحصیل شده است، سابقه کاری بالایی دارد و شاگردهای قبلی ایشان اکثرا نتیجه خوبی گرفته اند و موفق بوده اند حتما با نرخ خیلی ارزان ریاضی را تدریس نمی کند. بنابراین برای دریافت خدمات با کیفیت خوب باید حاضر باشید هزینه ای متناسب با آن پرداخت کنید. در ایران مدرس تمام اساتید نرخی که برای هر ساعت و یا هر جلسه تدریس خصوصی ریاضی در نظر دارند را ذکر کرده اند. بنابراین در کنار مشاهده سایر اطلاعات اساتید می توانید قیمت کلاس ها را هم ببینید و با یک استاد ریاضی خوب با قیمت مناسب کلاس داشته باشید. منبع

اگر می خواهید برای یادگیری بهتر درس ریاضی و موفقیت در امتحان ریاضی و ریاضی کنکور از کلاس های خصوصی استفاده نمائید در قدم اول باید سعی کنید با یک استاد خوب کلاس ها را هماهنگ نمائید. اساتید خوب ریاضی معمولا از دانشگاه خوب فارغ التحصیل شده اند، رزومه کاری و سوابق تدریس و تجربه بالایی دارند، بر درس ریاضی به صورت کامل مسلط هستند و شاگردهای قبلی ایشان بسیار خوب نتیجه گرفته اند. معلم های خصوصی ریاضی خوب و موفق به کار خودشان متعهد هستند و از هیچ تلاشی برای نتیجه گرفتن شاگردهای خودشان فروگذار نمی کنند.

7 نکته زیر هم برای داشتن استاد خصوصی ریاضی خوب مفید است.

1- سعی کنید زودتر کلاس های خصوصی ریاضی را شروع نمائید. اوایل و اواسط ترم به نسبت ایام امتحانات شانس بیشتری دارید تا از اساتید خوب و مجرب با قیمت مناسب وقت بگیرید.

2- بهترین معلم های خصوصی ریاضی معمولا از دانشگاههای خوب فارغ التحصیل شده اند. با اساتیدی کلاس برگزار کنید که از دانشگاه تهران، شریف، امیرکبیر و.... فارغ التحصیل شده اند.

3- سعی کنید با معلمی کلاس داشته باشید که مدرک ارشد یا دکتری دارد. این اساتید معمولا درک عمیق تری از مطالب دارند و بهتر هم تدریس می کنند.

4- اگر دانشجوی رشته فنی مهندسی هستید بهتر است با استادی کلاس ریاضی بردارید که ایشان هم رشته خودتان باشند. چون برای رشته های مهندسی مباحث ریاضی باید متناسب با نیاز رشته تدریس شود و مثال ها هم بهتر است مرتبط با رشته مربوطه باشد.

5- فقط داشتن بهترین معلم خصوصی ریاضی برای خوب نتیجه گرفتن ملاک نیست بلکه باید در فاصله زمانی بین کلاس ها خودتان هم خوب درس بخوانید. به این ترتیب عالی نتیجه می گیرید.

6- اگر برای ریاضی کنکور می خواهید کلاس خصوصی داشته باشید بهتر است با معلمی کلاس هماهنگ کنید که خودشان در کنکور ریاضی را بالای 70 یا 80 درصد زده باشند.

7- برای هماهنگ کردن کلاس خیلی روی ارزان بودن کلاس ها و قیمت پایین تاکید نداشته باشید. بهترین مدرسین خیلی ارزان تدریس نمی کنند. اما می توانید با هزینه مناسب کلاس داشته باشید.

اگر بین چند استاد ریاضی در تهران برای انتخاب بهترین مدرس ریاضی شک دارید معمولا برخی از اساتید جلسه اول را در صورت عدم رضایت شما رایگان برگزار می کنند. می توانید جلسه اول را برگزار نمائید و به این ترتیب از انتخاب خودتان مطمئن شوید.

بسیاری از معلم های ریاضی و یا سایر دروس از ابتدا تا انتهای کلاس با یک تن یکنواخت حرف می زند و این خودش باعث ایجاد حالت خواب آلودگی در شاگردها می شود. باید در بعضی از قسمت های درس تن صدا را بالاتر آورد و بعضا با تن صدای آرام حرف زد. وقتی مبحث جدید تدریس می شود یک معلم ریاضی خوب سعی می کند ابتدا کلیتی از مبحث را ارائه کند. در ادامه یک روش خوب این است که از شاگردها خواشته شود هر شخصی که مطلب را یاد گرفته است آن را توضیح دهد. به این ترتیب بقیه هم حواسشان را جمع خواهند کرد. در مقاله خوب روش های پیشرفت در درس ریاضی هم یکی از توصیه ها استفاده از کلاس خصوصی است.

ریاضی تدریس خصوصی تدریس خصوصی ریاضی تدریس ریاضی معلم خصوصی ریاضی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر