کد خبر: 989992 A

عامل مهمی که در تولید میلگرد ها باید توجه شود میزان استحکام میلگرد ها و همچنین مقاومت در برابر خوردگی و اکسید شدگی می باشد. این استحکام به نوع میلگرد ، تولید میلگرد و استفاده از مواد اولیه ی مرغوب بستگی دارد.

بازار میلگرد دچار نوسانات ارزی خواهد شد . شاید این جمله برای شما بسیار پر تکرار باشد به گونه ای که در این بازار توجه به اینکه بخشی از کالا های اساسی و پر کاربرد می باشد ، پس می توان در این باره بحث و گفتگوی ویژه ای کرد چون نرخ نوسانات بازار محصولات فولادی نمودار ثابتی نخواهد داشت.

ثابت نبودن نمودار این نکته را برای ما روشن می کند که نرخ ارز بر قیمت میلگرد تاثیر زیادی خواهد گذاشت. قیمت میلگرد همچنین به عوامل دیگری هم بستگی دارد. التهابات به وجود آمده در بازار محصولات فولادی با عواملی چون کمبود عرضه و همچنین کمبود مواد اولیه هم ممکن است مواجه شود.میلگرد های فولادی به این دلیل که برای ساختمان سازی به کار برده می شوند بنابراین عامل مهمی که در تولید میلگرد ها باید توجه شود میزان استحکام میلگرد ها و همچنین مقاومت در برابر خوردگی و اکسید شدگی می باشد. این استحکام به نوع میلگرد ، تولید میلگرد و استفاده از مواد اولیه ی مرغوب بستگی دارد.

منظور از مواد اولیه ی مرغوب چیست ؟

به طور کلی برای تهیه ی محصول میلگرد از شمش ها استفاده می شود . شمش های فولادی خود از مواد اولیه ی دیگری تهیه می شوند که این مواد هم از لحاظ کیفیت باید مرغوبیت خود را داشته باشند.شمش های فولادی از مواد اولیه ای مانند آهن اسفنجی و دیگر مواد درست می شوند . به طور مثال برای تهیه ی شمش های فولادی باید به آنالیز شمش مورد نظر دقت کرد. شمش ها هرکدام آنالیز مشخصی دارند و موضوعی که برای مصرف کننده مهم می باشند درصد و میزان کربن و دیگر مواد می باشد. درصد کربن در شمش های فولادی به این دلیل از اهمیت برخوردار است که می تواند در صورت ترکیب بتن با آب و همچنین به وجود آمدن شرایط هیدراته شدن ، استحکام میلگرد مورد مصرف را به خطر بیندازد و این میزان به درصد میزان کربن به کار رفته در شمش بسیار اهمیت دارد. حال به بررسی این می پردازیم که این مواد چه نقشی را در ارتباط با بازار ارز ایفا می کنند؟

استفاده از مواد مرغوب مستلزم هزینه های بیشتری می باشد و نکته ی دیگری که باید به آن بپردازیم قیمت ارز می باشد. بالا و پایین رفتن قیمت ارز با توجه به اینکه بر همه ی محصولات مورد استفاده می تواند اثر بگذارد پس برای  محصولات فولادی هم اثر خواهد گذاشت. به طبع استفاده از آهن اسفنجی مرغوب جهت تهیه ی شمش فولادی در اولویت قرار می گیرد . آهن اسفنجی مرغوب نیز از موادی درست می شود که قیمت مناسب داشته و همچنین از کارخانه ای تهیه شدند که این عوامل را در نظر گرفته باشند و اما روند تولید میلگرد های فولادی به همین گونه است که باید از شمش های با کیفیت استفاده کرد. خرید از کارخانه های معتبر این امکان را به شما می دهد تا اطمینان لازم برای تهیه ی شمش و تولید میلگرد را به دست آورید. و اما وقتی بازار  دچار نوسانات ارزی شود همه ی عوامل تحت تاثیرقیمت ارز دچار دگرگونی می شوند.

این دگرگونی و ایجاد التهابات بازار محصولات فولادی می تواند قیمت هارا تا حدی کنترل کند. نرخ ارز از عوامل مهمی می باشد که می تواند با تغییر خود آشفتگی را در بازار نگه دارد. بعد از آن دولت سعی بر این داشت تا قیمت ها را کنترل کندو این دگرگونی ها دربازار کمتر به وجود آید. دولت با تصمیم اینکه محصولات فولادی در بورس کالا عرضه خواهد شد توانست تا حدودی این درگیری و آشفتگی را کمتر کند . پس این مشکل تا حدی مورد کنترل قرار گرفت اما هنوزهم بازار محصولات فولادی به خصوص میلگرد تحت تاثیر بالا و پایین رفتن قیمت اند می باشد.و اینکه بازار در برهه ی زمانی دچار نوسان ارزی خواهد شد دور از انتظار نمی باشد.

ص4ثفبل4صث

پر کاربرد ترین محصولات فولادی در جهان :

اینکه کدام یک از محصولات فولادی جزء پرکاربردترین محصولات در جهان می باشد نیازمند تحقیقات فراوانی می باشد که در این صورت اقتصاددانان نیز نمی توانند گزارش دقیقی از میزان پرکاربرد ترین محصولات ارائه دهند.هرکدام از محصولات فولادی در جهان به عنوان اینکه جزیی از کالا های اساسی می باشد ، نمی توان آمار دقیقی از میزان مصرف هر کدام از محصولات نشان داد. به طور کلی آمار صادرات محصولات فولادی به گونه ای است که می تواند این پر کاربرد بودن را تا حدی برای ما روشن تر کند. آمار و نمودار صادرات محصولات فولادی به این شرح است ، که بیشترین مقطعی که می تواند صادر شود میلگرد است.

میلگرد های فولادی به این جهت که در ساختمان سازی کاربرد گسترده ای دارند و بنابراین صادرات این محصول بیشتر خواهد بود. این عوامل با توجه به آمار افزایش جمعیت در جهان نشان دهنده ی این است که علاوه بر پیشرفت تکنولوژی و افزایش تولید ما شاهد افزایش صادرات این محصول و همچنین تولید در کشور می باشیم. میلگرد های فولادی از لحاظ صادرات آمار بالا تری نسبت به محصولات فولادی دارند. هرچند که ورق های فولادی هم جزء محصولات پرفروش به حساب می آید ، اما میلگرد های فولادی بیشترین صادرات را به خود اختصاص داده اند پس صادرات میگردهای فولادی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده و ورق های فولادی از لحاظ واردات توانسته اند بیشترین آمار ارقامی را برای خود تعیین کنند. ورق های فولادی بیشترین استفاده را در صنعت خودرو سازی و تولید لوازم الکتریکی و آشپز خانه دارد. اگر بخواهیم بررسی دقیق تری درباره تولید محصولات فولادی ، ورق های فولادی ، شمش های فولادی و دیگر محصولات را جزء پرکاربرد ترین ها محسوب نمی کنیم زیرا مواد اولیه ی تولید این محصولات تعیین میکند که آیا محصول مورد نظر فروش خوبی داشته یا خیر . به طوری که می توانیم بگوییم اگر این مواد اولیه برای تولید مقاطع وجود نداشته باشد بنابراین تولید آن ها هم دچار وقفه خواهد شد . مواد اولیه ای مثل : سنگ آهن ، آهن اسفنجی ، گندله ، کنسانتره و .... هرکدام به نوعی برای تولید محصولات فولادی استفاده می شوند. عامل دیگری که برقیمت این محصولات می تواند اثر گذاری داشته باشد . میزان استخراج ، استفاده و در نهایت خرید و فروش مواد اولیه ی محصولات فولادی می باشد.

ثغلث4

بیشترین صادرات محصولات فولادی مربوط به کدام محصول است؟

تحلیلهای آماری از وضعیت مبادلات محصولات فولادی در کشور نشان دهنده این است که در سال های آتی کدام یک از محصولات بیشترین صادرات را داشته است. داده های آماری نشانگر این است که مقاطع فولادی کشور جزء برترین صادرکنندگان در حوزه های مربوط به خود می باشند اما حال به روند توسعه ی صادرات و همچنین تولید این محصولات می پردازیم. مقاطع فولادی از جلمه، میلگرد، شمش و آهن اسفنجی جزء بیشترین آمار به حساب آمده اند. این آمارها نشانگر این است که محصولات ما از کیفیت بالایی برخوردار می باشند و همچنین با بررسی روند مصرف داخلی در کشور می توانیم قاطعیت این موضوع را تایید کنیم. با بالا رفتن میزان صادرات و آمار هر ساله تولیدکنندگان تشویق می شوند تا تولید خود را افزایش دهند و در کنار آن به صادرات مقاطع فولادی بپردازند. آمار افزایش جمعیت در جهان این اوضاع را بهتر کرد است. نیاز روز افزون به پیشرفتت در کشورها از عواملی است که هم صادرات و هم تولید را بالا می برد. صادرات با تولید رابطه ی تنگاتنگی دارد تا جایی که بعضی از کارخانه ها در کشور محصولات خود را به صورت خاص از تولید برای صادرات اختصاص داده اند. افزایش حجم صادرات توسط وزارت صمت نیز این امکان را به ما داد تا صادرات محصولات فولادی خود را گسترش دهیم. همه ی این عوامل هر کدام به نحوی خاص بر میزان صادرات کشور افزود در این شرایط کشور با افزایش تولید این نتیجه را به دست آورد که محصولات فولادی می توانند جزء اساسی ترین محصول برای صادرات باشند. روند صادرات محصولات فولادی با توجه به نرخ های اعلام شده از آمارهای بدست آمده ممکن است به محصول خاصی وابسته شود. این محصول خاص از لحاظ تولید و همچنین برای صادرات بسیار محبوبیت دارد. میلگردهای فولادی به عنوان بهترین محصول برای صادرات در برخی از کارخانه متخصص به این نوع فعالیت تهیه و تولید می شود. کیفیت بالای محصولات میلگرد این آمار صادراتی را بالاتر برد. میلگردهای فولادی در این سال ها همچنان توانسته اند خود را در راس جدول قرار دهند و تولید فولاد را رونق بخشند.

قیمت میلگرد صادرات میگردهای فولادی صادرات محصولات فولادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر