کد خبر: 987913 A

در گفتگو با ایلنا مطرح شد:

متاسفانه برخی از این فروشندگان بلیت شماره تلفن و اطلاعات مسافران را به قیمت‌های مختلف به برخی آ‌ژانس‌هایی که در کیش فعال هستند می‌فروشند

علی خدادادی رییس هیات مدیره جامعه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری جزیره کیش در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به تاثیر ویروس کرونا بر حضور مسافران در جزیره کیش گفت: خوشبختانه بعد از مدت طولانی رکود و کسادی کمی وضعیت بازار بهتر شده و مسافران به جزیره مسافرت می‌کنند اما برخی تصمیمات نابهنگام و ناگهانی بر این مساله تاثیر منفی گذاشته است.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی آژانس‌ها و تاکسی‌داران رفتارهایی را انجام می‌دهند که درست نیست و ضرر و دود آن به چشم همه گردشگران و کل جزیره می‌رود یکی از تخلفات فعالیت کانترهای گردشگری در سطح هتل‌ها و بازار است که هم اکنون در حال جمع‌آوری آ‌نها با همکاری اداره نظارت سازمان منطقه آ‌زاد کیش هستیم.

وی ادامه داد: گروهی دیگر با حیله و نیرنگ مسافر را از فرودگاه سوار می‌کنند و به جای آنکه او را به هتل ببرند به آژانس خود می‌برند و او را مجبور می‌کنند تا خدمات آنها را بخرد و از سازمان منطقه آزاد کیش می‌خواهیم که با این متخلفان نیز برخورد کنند.

خدادادی با اشاره به اینکه خرید و فروش خدمات مسافرتی و گردشگری فقط باید در داخل آ‌ژانس باشد ادامه داد: نصب کانتر در هتل‌ها و بازار توسط افراد غیر برای جلب مشتری و مسافر و برگزاری تور به غیر از آژانس‌ها ممنوع است و تخلف محسوب می‌شود و سازمان منطقه آزاد کیش نیز با آنها برخورد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه همه ما در جزیره کیش در یک کشتی نشسته‌ایم ادامه داد: اگر کسی اخلالی ایجاد کند و یا کار غیرقانونی انجام بدهد و یا دنبال سود نادرست باشد ضررش به همه کیشوندان و افرادی که در جزیره فعالیت می‌کنند می‌رسد و لذا نباید ما در کیش فقط به فکر سود خود باشیم.

خدادادی با تشکر از اقدامات سازمان منطقه آزاد کیش و مدیرعامل این سازمان در مبارزه با تخلفات گفت: امروز جزیره کیش یک برند برتر در حوزه گردشگری در کشور است و همه باید از این برند مراقبت کنیم و نباید اجازه بدهیم عده‌ای محدود با تخلف بخواهند به این برند آسیب بزنند زیرا بازسازی آن بسیار سخت خواهد بود.

وی ادامه داد: تخلف مشهود دیگری که این روزها شاهد آن هستیم این است که مثلا یک مسافر از یک سامانه فروش بلیت یا سایت اینترنتی فروش بلیت هواپیما بلیت خود را تهیه می‌کنند و برای این تهیه بلیت به صورت طبیعی شماره تلفن و سایر مشخصات خود را درج می‌کنند و صاحبان سایت و فروشندگان بلیت حق ندارند شماره تلفن مسافر را در اختیار نهاد و یا فرد دیگری قرار دهند.

خدادادی افزود: متاسفانه برخی از این فروشندگان بلیت شماره تلفن و اطلاعات مسافران را به قیمت‌های مختلف به برخی آ‌ژانس‌هایی که در کیش فعال هستند می‌فروشند و از آنجایی که مسئولین این آژانس‌ها به اطلاعات ورودی و خروجی مسافر دست پیدا کرده‌اند با حضور در فرودگاه، مسافر را سوار کرده و به جای آنکه او را به هتلش ببرند او را به آژانس خود برده و به ناحق و دروغ مسافر را در تنگنا قرار می‌دهند و خدماتی را به او می‌فروشند و اگر مسافر این خدمات را نخرد او را تهدید می‌کنند که حتی هتل نیز به او تحویل داده نمی‌شود در حالی که این امر خلاف است و هیچ کسی نمی‌تواند مسافران را برای خرید خدمات مجبور کند.

وی ادامه داد: افشای اطلاعات و اسرار مسافران و ارائه آن به کارگزاران خود در جزیره کیش کاملا تخلف است و درست نیست و با این مساله باید برخورد شود.

خدادادی افزود: از سوی دیگر باید جلوی افزایش قیمت بلیت هواپیماها را گرفت زیرا افزایش قیمت بلیت هواپیما تاثیر منفی‌ای بر روی تعداد مسافران می‌گذارد و این افزایش قیمت در حالی رخ داده که تعدادی از ایرلاین‌ها با ظرفیت تکمیل پرواز می‌کنند.

فروش اطلاعات مسافران توسط برخی سایتهای فروش بلیت به برخی آژانسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر