کد خبر: 983449 A

یکی از چیزهایی که می بایست قبل از خرید هر محصولی بدان توجه کنیم تا بتوانیم خرید مناسب و متناسب با نیازمان انجام داده باشیم تحقیق و مطالعه یا پیدا کردن راهنمای خرید درباره چیزی است که قرار است بخریم. فرقی هم ندارد که آن چیز یک وسیله پیچیده مثل رایانه باشد یا یک وسیله ساده مثل خودنویس که در هر صورت داشتن آگاهی و شناخت از هر محصولی قدرت انتخاب بهتری به ما می بخشد.

راهنمای خرید خودنویس شیفر

 یکی از محصولات بسیار پرکاربرد و در عین حال مهم در زندگی بشر قلم ها هستند که توسعه و انتقال علم و دانش از گذشته تا به حال و شکل گیری فرهنگ و تمدن های مختلف مرهون آنها بوده و آفریدن یکی از خصوصیات ذاتی شان می باشد و چه بسیار نویسندگانی که قصه ها آفریدن و کتاب ها نوشتند. با این حال برای خرید یکی از انواع قلم چون خودنویس و آن هم از برند خوش نام و معتبری چون شیفر نیاز به دانستن یک سری از نکات و راهنمایی ها خواهید داشت که ما برای شما از آنها خواهیم گفت. لذا برای خرید هر نوع خودنویسی از جمله خودنویس شیفر که نزدیک به یک قرن از فعالیتش می گذرد و آن را با اختراع مکانیزم جوهررسانی تلمبه ای، نوک اختصاصی  inlaid Nib، فرمول انحصاری جوهر می شناسند، باید به این نکات در هنگام خرید توجه کنید که عبارتند از:

قطر نوک خودنویس

این نکته را باید بدانید که خودنویس ها دارای نوک های متعدد و متفاوتی به لحاظ قطر نوشتار می باشند که اگر بدان دقت نکنید ممکن است خودنویسی بخرید که به کارتان نیاید. اصولا نوک خودنویس ها در سه سطح باریک(F)، متوسط(M) و پهن(B) طبقه بندی می شود که باز هریک از این طبقه بندی ها می توانند به طبقه بندی های مجزاتری تقسیم شوند مثلا نوک پهن می تواند شامل چند نوع نوک پهن از قبیل خیلی پهن یا خیلی خیلی پهن باشد و همینطور نوک های دیگر که شاید بهترین کار قبل از خرید خودنویس شیفر این باشد که قبل از خرید نمونه ای از خط نوشتار آن را ببینیم. اما نوک سایز متوسط(M) معمولا نوع پر استفاده و استاندارد آن است.

راهنمای خرید خودنویس

نحوه شارژ جوهر خودنویس

جدای از اینکه برخی خودنویس های تولیدی موجود در بازار یک بار مصرف هستند و به محض اینکه جوهر آنها تمام شود باید به دور انداخته شوند، اما خوشبختانه برند شیفر چنین محصولاتی ندارد و تمام قلم های تولیدی آن از جمله خودنویس جزو محصولات نفیس و برتر بازارهای جهانی هستند و سالها می توانند همراه و ملازم شما در امر نوشتن باشند. جوهر خودنویس های شیفر پس از تمام شدن به دو طریق کارتریجی و دستی شارژ می شود که در نوع کارتریجی به صورت آماده در بازار هست و تعویض می شود و در نوع دستی که با خرید جوهر و استفاده از مکانیزم تلمبه ای پر می شود.

 معمولا نوع دستی آن برای کسانی مناسب است که می خواهند زیاد درگیر تهیه کارتریج آن با وجود تحریم ها و احتمال پیدا نشدن آن در بازار نباشند. همچنبن اغلب مدل های خودنویس شیفر آنقدر عمر می کنند و بادوام هستند که ممکن است پس از سالها استفاده قدیمی شوند و کارتریج آنها به سختی گیر بیاید. با این حساب استفاده از خودنویس دارای مکانیزم دستی شارژ جوهر برای استفاده های طولانی مدت بهتر به نظر می رسد.

فروش قلم های نفیس و مدیریتی با خدمات حکاکی در سایت ایران پنز

www.iranpens.com

جنس و کیفیت خودنویس

جنس بدنه خودنویس ها معمولا از فلز و پلاستیک یا جواهرات است که البته نوک خودنویس ها ممکن است دارای جنسی متفاوت از بدنه آن باشد که در این صورت یک خودنویس دارای بدنه پلاستیکی می تواند نوکی از جنس فلز داشته باشد. با اینحال چه جنس بدنه خودنویس شیفر و چه جنس ساخت نوک آن همواره از بهترین مواد و متریال چون انواع فلزات اعم از  فولاد، استیل یا جواهراتی چون طلا و نقره و... استفاده می شود. یکی از ویژگی های بارز خودنویس شیفر استفاده از نوک اختصاصی inlaid Nib است که دارای روکشی از فلز کم یاب پالادیوم می باشد. در خصوص کیفیت قلم های شیفر هم تا این حد که اشاره کنیم به قلم شیفری که پس از 18 ماه از یک کشتی غرق شده شکسته در زیر آب پیدا شده بود که همچنان قابل استفاده بوده و امروزدر موزه شیفر نگهداری می شود.

خودنویس یوروپن

طراحی و اندازه خودنویس

یکی از چیزهایی که باید به آن دقت کنید طراحی و اندازه خودنویسی است که می خرید و از آنجاییکه خودنویس شیفر در طراحی ها و اندازه های مختلف و گسترده ای تولید می شود لذا می بایست خودنویسی انتخاب کنید که متناسب با دستان شما باشد و زیاد چاق یا باریک نباشد، همچنین ارگونومی خوبی داشته باشد و سطح روی آن از جنس و متریالی باشد که به دست خوب بچسبد و اصطکاک مناسبی ایجاد نماید. خودنویسی که در دست بلغزد و طراحی آن به گونه ای باشد که از دست سر بخورد، به درد استفاده های طولانی مدت نمی خورد، چون سبب خستگی و بد خطی می شود.

فروش قلم های نفیس و مدیریتی با خدمات حکاکی در سایت ایران پنز

www.iranpens.com

نوع استفاده از خودنویس

حتما می بایست قبل از خرید خودنویس بدانید که برای چه استفاده ای خودنویس می خرید. چون خودنویس ها دارای نوک های مختلف با کاربردهای متفاوتی هستند که در قسمت قطر نوک خودنویس توضیح دادیم و اگر بدان توجه نکنید ممکن است دچار مشکل شوید. مثلا یک خوشنویس ممکن است از خودنویس های دارای نوک پهن استفاده کند ولی این خودنویس به درد یک شاعرکه می خواهد برای نوشتن شعرهایش از آن  استفاده کند یا کسی که فقط برای امضاء اسناد و مدارک اقدام به تهیه این خودنویس کرده نمی خورد. پس باید به قطر نوک خودنویس شیفر دقت کنیم و آن را متناسب با استفاده ای که قرار است داشته باشیم انتخاب کنیم.

نحوه نگهداری از خودنویس

یکی از چیزهایی که باعث می شود تا خودنویس سالم بماند و طی استفاده طولانی مدت کمتر آسیب ببیند نگهداری درست و استفاده صحیح ازآن است. مثلا شستشوی مرتب آن با آب سرد که می توان بخش های جدا شدنی آن را باز کرد و داخل ظرفی پر از آب سرد به مدت چند ساعت تا یک روز گذاشت تا آثار جوهر نفوذ کرده در بخش های آن تمیز شود همچنین استفاده از جوهر مرغوب ترجیحا محصولات جوهر خود شیفر باعث می شود تا جوهر کمتر در بدنه خودنویس رسوب کند و دیرتر خودنویس شیفر شما خراب شود. علاوه بر آن معمولا این نوک خودنویس هاست که در اثر ضربه خراب می شود لذا  لزوم گذاشتن درب آن پس از استفاده یا مراقبت از افتادن آن بیش از پیش احساس می شود.

خرید خودنویس از فروشگاه قلم ایران پنز

اگر قرار بود یک خودنویس معمولی خریداری کنید اصلا به شما توصیه خرید از مراکز معتبر فروش چون نمایندگی فروش خودنویس شیفر را نمی کردیم اما اگر قرار است خودنویس شیفر خریداری کنید که یک برند آمریکایی است و قیمت به نسبت بالاتری هم دارد، اطمینان از اصالت آن اهمیت می یابد و تنها در صورت خرید از نمایندگی های فروش آن چون ایران پنز است که می توانید ضمانت اصالت محصول و حتی کیفیت آن را دریافت کنید. در سایت مجموعه ایران پنز انواع و اقسام کاملی از خودنویس شیفر موجود است که با قیمت های کاملا اقتصادی و رقابتی آماده فروش می باشد.

 

برای مشاهده انواع خودنویس های ما از برند های معروف و مطرح درفروشگاه ایران پنز دیدن فرمائید،  برند های تحت پوشش ما عبارتند از

  • یوروپن
  • شیفر
  • کراس
  • پیرکاردین
  • ایپلمات
  • دلتا

فروش قلم های نفیس و مدیریتی با خدمات حکاکی در سایت ایران پنز

www.iranpens.com

راهنمای خرید خودنویس خودنویس مدیریتی نمایندگی خودنویس شیفر قیمت خودنویس شیفر فروشگاه ایران پنز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر