کد خبر: 982379 A

جراحی زیبایی بینی (RIE-no-plas-tee) جراحی است که باعث تغییر شکل بینی می شود. انگیزه جراحی زیبایی بینی ممکن است تغییر شکل بینی، بهبود تنفس یا هر دو باشد. این جراحی نیز مانند جراحی فک و صورت، از مدل های جراحی برای تغییر فرم چهره و رسیدن به جلوه ای جذاب تر، بشمار می رود .

جراحی زیبایی بینی (RIE-no-plas-tee) جراحی است که باعث تغییر شکل بینی می شود. انگیزه جراحی زیبایی بینی ممکن است تغییر شکل بینی، بهبود تنفس یا هر دو باشد. این جراحی نیز مانند جراحی فک و صورت، از مدل های جراحی برای تغییر فرم چهره و رسیدن به جلوه ای جذاب تر، بشمار می رود .

قسمت فوقانی ساختار بینی استخوانی بوده و قسمت پایین آن از غضروف تشکیل شده است. جراحی زیبایی بینی می تواند باعث تغییر استخوان، غضروف، پوست یا هر سه مورد شود. با جراح خود درمورد اینکه آیا جراحی زیبایی بینی برای شما مناسب است و نتیجه آن چطور خواهد بود، صحبت کنید.

هنگام برنامه ریزی جراحی زیبایی بینی، جراح سایر ویژگی های صورت، پوست بینی و مواردی را که می خواهید تغییر دهید در نظر می گیرد.

 

چگونه برای جراحی زیبایی بینی آماده شویم؟

قبل از تعیین زمان جراحی زیبایی بینی، باید با جراح خود درمورد عوامل مهمی که تعیین می کند احتمالاً جراحی برای شما مناسب است یا خیر، صحبت کنید. این جلسه به طور کلی شامل موارد زیر است:

سابقه پزشکی

سابقه پزشکی شما مهمترین سوالی است که پزشک از شما خواهد پرسید. از جمله سابقه انسداد بینی ، جراحی و هر دارویی که مصرف می کنید. اگر شما یک اختلال خونریزی مانند هموفیلی دارید ، ممکن است کاندید جراحی زیبایی بینی نباشید. همین طور پزشک جراح زیبایی در مورد انگیزه شما برای جراحی و اهداف شما از نتیجه کار، پرسش هایی مطرح می کند.

معاینه فیزیکی

پزشک شما یک معاینه کامل بدنی، از جمله آزمایش خون را انجام می دهد. وی همچنین ویژگی های صورت و داخل و خارج بینی شما را بررسی می کند.جراح شما ممکن است از نرم افزار رایانه ای برای دستکاری عکس ها استفاده کند تا به شما نشان دهد چه نتیجه ای ممکن است در نتیجه عمل به دست آید. این عکس ها برای ارزیابی قبل و بعد، مرجع در حین جراحی و بررسی طولانی مدت نتیجه عمل استفاده خواهد شد.

اگر چانه کوچکی دارید، ممکن است در مورد انجام جراحی برای اصلاح فرم چانه نیز با شما صحبت شود. این به این دلیل است که یک چانه کوچک نمای بزرگتری از ظاهر بینی را ایجاد می کند.

132

غذا و داروها

به مدت دو هفته قبل و بعد از جراحی از مصرف داروهای حاوی آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید. این داروها ممکن است خونریزی را افزایش دهند. فقط آن دسته از داروهایی را که جراح تأیید یا تجویز کرده است، مصرف کنید. همچنین از داروهای گیاهی و مکمل های بدون نسخه خودداری کنید.

اگر سیگار می کشید، سیگار را ترک کنید. سیگار کشیدن روند بهبودی بعد از جراحی را کند می کند و احتمال ابتلای شما به عفونت را بیشتر خواهد ساخت.

بعد از جراحی

بعد از جراحی برای کاهش خونریزی و تورم باید در رختخواب استراحت کنید و سرتان را بالاتر از سینه قرار دهید. بینی شما ممکن است به دلیل تورم یا به علت وجود آتل هایی که در داخل بینی قرار گرفته اند، گرفتگی داشته باشد.

در بیشتر موارد، پانسمان داخلی یک تا هفت روز پس از جراحی در جای خود باقی می ماند.

خونریزی جزئی و تخلیه مخاط برای چند روز پس از جراحی یا پس از برداشتن پانسمان معمول است.

 

422

برای کاهش بیشتر احتمال خونریزی و تورم، پزشک ممکن است از شما بخواهد چندین هفته پس از جراحی اقدامات احتیاطی را دنبال کنید. پزشک ممکن است از شما بخواهد:

  • از انجام فعالیت های سنگین مانند ایروبیک و آهسته دویدن خودداری کنید.
  • در حالی که باند روی بینی خود دارید، از آب زدن به صورت و روی بینی اجتناب نمایید.
  • برای جلوگیری از یبوست از غذاهای سرشار از فیبر مانند میوه ها و سبزیجات استفاده کنید. یبوست می تواند شما را تحت فشار قرار دهد و باعث فشار بر محل جراحی شود.
  • از حالت های شدید چهره مانند خندیدن پرهیز کنید.
  • دندان های خود را به آرامی مسواک بزنید تا حرکت لب بالایی شما محدود شود.
  • لباسی بپوشید که از جلو بسته شده و نیازی به رد کردن آن از سر و احتمال برخورد با لباس نباشد.
  • علاوه بر این ، برای جلوگیری از فشار روی بینی، حداقل چهار هفته بعد از جراحی عینک یا عینک آفتابی را روی بینی خود قرار ندهید.
  • هنگام بیرون بودن از کرم ضد آفتاب SPF 30 مخصوصاً روی بینی خود استفاده کنید. آفتاب زیاد ممکن است باعث تغییر رنگ نامنظم دائمی در پوست بینی شما شود.

کلام آخر

با مراجعه به بهترین جراح زیبایی بینی در تهران نتایجی عالی دریافت خواهید کرد. دکتر سزاوار، بهترین جراح زیبایی تهران، خدمات زیبایی و مشاوره را به مراجعان ارائه می دهد.

تنفس رایانه زیبایی میوه ها و سبزیجات برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر