کد خبر: 981345 A

سفر و گردش و تفریح، همگی عنصر جداناپذیر برای ایجاد نشاط و بازیابی روحیه و انرژی از دست رفته در طول هفته، ماه یا سال هستند. اگر قصد سفر با هواپیما را دارید و دوست دارید بلیط هواپیما ارزان خریداری کنید؛ حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم نکاتی که می‌توانند بر روی قیمت بلیط تاثیرگذار باشند را با شما عزیزان و مسافران گرامی به اشتراک بگذاریم.

ارزان سفر کردن خواسته‌ی تمام مسافران است. پول درآوردن همیشه سخت و خرج کردن آن راحت‌ترین کار دنیا است. سفر و گردش و تفریح، همگی عنصر جداناپذیر برای ایجاد نشاط و بازیابی روحیه و انرژی از دست رفته در طول هفته، ماه یا سال هستند. اگر قصد سفر با هواپیما را دارید و دوست دارید بلیط هواپیما ارزان  خریداری کنید؛ حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم نکاتی که می‌توانند بر روی قیمت بلیط تاثیرگذار باشند را با شما عزیزان و مسافران گرامی به اشتراک بگذاریم

1-خرید بلیط ارزان هواپیما لحظه آخری 

سفری تنها در پیش دارید؟ شاید هم با همسر و همسفر خود قصد دارید به یک سفر تفریحی یا حتی کاری بروید. به طور معمول بلیط‌ لحظه آخری، قیمت کمتری به نسبت بلیط‌های از پیش خریداری شده دارند. اما خرید بلیط لحظه آخری مستلزم آن است که شما از قبل چمدان و وسایل خود را بسته باشید و هر لحظه امکان آغاز سفر را داشته باشید. سفرهای لحظه آخری معمولا مناسب زوج‌های جوان و مسافرت‌های کاری است. اما برای سفرهای دسته جمعی و همچنین خانواده‌هایی که فرزند دارند؛ ممکن است توانایی برنامه ریزی برای سفر ناغافل را نداشته باشند. اما برای دستیابی به بلیط ارزان قیمت، خرید بلیط لحظه آخری می‌تواند راحت‌ترین راه باشد.

پس اگر شرایط این نوع سفر را دارید؛ همین حالا چمدان خود را ببندید و عازم یک سفر خاطره‌انگیز شوید.

013

2-برای تهیه بلیط ارزان هواپیما، روزهای اواسط هفته را رصد کنید.

یکی دیگر از نکاتی که بر روی قیمت بلیط تاثیر می‌گذارد؛ روز سفر شما است. معمولا روزهای پایانی هفته به دلیل تعطیلات پایان هفته، قیمت بلیط‌ها دچار افزایش می‌شود. برای کاهش هزینه‌های سفر خود، بهتر است از سفر کردن در روزهای پایانی هفته و تعطیلات اجتناب کنید و سعی کنید برنامه‌ی سفر خود را برای روزهای میانی هفته برنامه ریزی کنید.

3-بلیط پروازهای توقف‌دار، ارزان تر است.

راه؛ قسمتی از سفر است، حتی اگر این راه از آسمان باشد. از آن لحظه‌ای که منزل و شهر خود را ترک می‌کنید؛ سفر شما آغاز خواهد شد. سفر به معنای رفتن است و رسیدن به مقصد. اگر مقصد سفر شما منطقه‌ای با فاصله‌ی زیاد از شهر و کشور شما است؛ از پروازهای دارای توقف استفاده کنید. حتی تلاش کنید فاصله‌ی زمانی پروازهای شما کمی طولانی باشد تا در میانه‌ی مسیر، از یک منطقه‌ی جدید هم دیدن کنید. قیمت بلیط پروازهای دارای توقف به نسبت پروازهای یک سر ارزان‌تر و اقتصادی‌تر است.

4-برای تهیه بلیط ارزان تمامی خطوط هواپیمایی را چک کنید 

همان طور که می دانید در بسیاری از خطوط هوایی مختلف هزینه پرواز رفت و برگشت ارزان تر از پرواز یک طرفه است. اما برای آن که اطمینان شما بیشتر شود، بهتر است پروازهای رفت و پروازهای برگشت را به طور جداگانه جستجو نمایید تا با آگاهی کامل اقدام به خرید بلیط هواپیما نمایید. به این ترتیب می توانید هر کدام از موارد را که قیمت پایین تری داشت برای خرید انتخاب نمایید.

5-اگر برنامه‌ی سفر شما هماهنگ شده‌است؛ بلیط چارتر را فراموش نکنید

اگر قصد سفر دارید و برنامه‌ی سفر شما از قبل هماهنگ شده و قابل تغییر نیست؛ تهیه‌ی بلیط چارتر می‌تواند به کاهش هزینه‌ی سفر شما کمک شایانی کند. دقت داشته باشید که قبل از خرید بلیط، حتما قیمت بلیط‌های چارتری و قیمت بلیط‌های سیستمی را به صورت همزمان بررسی نمایید. گاهی ممکن است قیمت بلیط چارتر از قیمت بلیط سیستمی بالاتر باشد. از این باور غلط که بلیط‌های چارتری همیشه قیمت کمتری به نسبت بلیط‌های سیتمی دارند؛ دوری کنید و حتما قیمت انواع بلیط را برای تهیه بلیط ارزان قیمت بررسی کنید.

6.برای سفر ارزان تورهای مختلف را بررسی کنید

گاهی ممکن است قرارداد بستن با یک تور و آژانس گردشگری بتوانید هزینه‌ی سفر شما را کاهش دهد. اگر مقصد و تاریخ سفر شما مشخص است؛ قبل از تهیه‌ی بلیط نگاهی به تورهای مسافرتی بیاندازید.

7.زمان‌های شلوغی سفر و بازه‌های کم سفر را برای تهیه بلیط ارزان انتخاب کنید

در روزهایی از بهار سرسبز و پاییز طلایی رنگ؛ تعداد سفرها کاهش می‌یابد و بهترین فرصت است تا با هزینه‌ی کمتری مسافرت کنید. در این روزها معمولا قیمت بلیط هواپیما و قیمت تورها بسیار مناسب است و خبری از شلوغی و ازدحام مسافران نیست. به این ترتیب می توانید با خیالی راحت و آسوده و به دور از هرگونه هیاهو و شلوغی به یک مسافرت خوب با هزینه های معقول منطقی بروید و سفری خاطره انگیز را تجربه نمایید.

8-ظرفیت هواپیما را کنترل کنید 

معمولا خطوط هواپیمایی مختلف، موجودی صندلی‌های خود را از راه‌های مختلفی بررسی و مدیریت می‌کنند و آمار حاصل از این بررسی را با میزان تقاضا برای خرید و همچنین روند آن بررسی می‌نمایند. همانطور که آگاهی دارید برای به فروش رفتن صندلی‌های یک هواپیما تکنیک و روش‌های مختلفی وجود دارد. پس اگر شما بتوانید کمی تاریخ و زمان رفتن به سفر خود را جا به جا نمایید، از قیمت مناسب و حتی تخفیفات قابل توجهی بهره مند خواهید شد.

جمع بندی

برای انتخاب و تهیه و خرید بلیط ارزان قیمت، راه‌های مختلفی پیش روی شماست. گاهی بهتر است زمان سفر خود را جابه‌جا کنید، ایرلاین خود را تغییر دهید و یا حتی با یک تور و آژانس مسافرتی سفر خود را پیش ببرید. امیدواریم سفر خوبی پیش روی شما باشد و خاطراتی تکرار نشدنی را تجربه کنید.

بلیط تعطیلات گردشگری هواپیما برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر