کد خبر: 980266 A

به همین دلیل در زمان‌های مختلف چه با مناسبت چه بی‌مناسبت، این شهر پذیرای جمعیت زائران از نقاط مختلف است تا بدین وسیله مشهد جدای از سایر جذابیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری‌اش و اهمیتش به عنوان دومین شهر کشور، بزرگترین شهر زیارتی ایران شناخته شود.

نام شهر مشهد در ذهن مردم کشور ما ایران،  و شاید شیعیان از سرتاسر جهان با نام امام رضا علیه السلام عجین شده است و این دو تداعی‌گر یکدیگرند. به همین دلیل در زمان‌های مختلف چه با مناسبت چه بی‌مناسبت، این شهر پذیرای جمعیت زائران از نقاط مختلف است تا بدین وسیله مشهد جدای از سایر جذابیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری‌اش و اهمیتش به عنوان دومین شهر کشور، بزرگترین شهر زیارتی ایران شناخته شود. پس بدیهی است که در این میان نحوه و طریقه ی سفر به مشهد اهمیت می‌یابد و مسافران به دنبال بهترین روش و مسیر برای رساندن خود به این شهر خواهند بود. در این مقاله قصد داریم در مورد روش خرید بلیط هواپیما مشهد تهران بگوییم، با فلایتیو همراه باشید.

از ‌طرفی تهران به عنوان پایتخت و دارا بودن امکانات بیشتر  انتخاب بسیاری از افراد برای آغاز  یا ادامه سفر است تا جایی که بسیاری از مردم کشورمان نیز خود را به پایتخت رسانده و  سفر خود را تهران ادامه می‌‌دهند اگر جزو افرادی باشید که سفر با هواپیما را به دلایلی که شرح خواهیم داد ترجیح می‌دهید بهترین روش خرید بلیط هواپیما مشهد تهران برای شما بسیار مهم خواهد بود؛ پس در ادامه مطلب  همراه ما باشید.

هواپیما؛ بهترین روش سفر به مشهد 

بسیاری از افراد از آنجا که هزینه سفر برایشان در اولویت قرار دارد؛ بدون آنکه تحقیقی درباره مبلغی که برای بلیط هواپیما مشهد تهران یا هر بلیط هواپیمای دیگری باید بپردازند،  یا اطلاع از طرح‌های بلیط‌های هوایی به سراغ سفر با سایر ادوات حمل و نقل همچون قطار و اتوبوس رفته، و هم سختی  تحمل مسیر و اتلاف وقت را به جان می‌خرند و هم خود را از پرواز بر فراز  آسمان‌ها و تماشای ابرها محروم می‌کنند مخصوصا زمانی که مسافرت از جنوب کشور یا غرب و شمال غرب کشور به سمت مشهد باشد.

 اگر به فرودگاه در شهر خود دسترسی ندارید؛ بهترین ‌روش رساندن خود به تهران و پس از آن تهیه‌ی بلیط هواپیمای مشهد تهران است‌؛ یا حتی اگر برعکس قصد بازگشت از مشهد را دارید باز هم عبور از پایتخت و بعد از آن رساندن خودتان به دیارتان حتما لذت بخش خواهد بود با این کار تجربه تهران‌گردی و دیدن و آشنایی با فرودگاه‌های تهران و تماشای برج آزادی از آسمان را  نیز به خودتان هدیه داده‌اید.

پس چه شما برای یک سفر کاری به مشهد می‌روید چه برای زیارت یا سیاحت استفاده از هواپیما بهترین روش برای رسیدن به مقصد شماست، هم چنین پیشنهاد ما به شما این است که در صورت تمایل حتما از بلیط‌های رفت و برگشت استفاده کنید تا در هزینه‌هایتان صرفه جویی شود و هم اینکه از زمان و حتمی بودن بلیط برگشتتان اطمینان حاصل کنید.

02

 

فرودگاه مشهد و راه‌های دسترسی به آن 

در آغاز و یا اتمام سفرتان، در تهران فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی پذیرای شما خواهند بود اما اگر قصد شما تهیه‌ی بلیط هواپیما مشهد تهران باشد حتما باید با فرودگاه مشهد یک آشنایی ابتدایی پیدا کنید.

در مشهد فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی نژاد در انتظار شما خواهد بود، این فرودگاه در جنوب شرقی شهر و در کنار بلوار شهید هاشمی نژاد واقع شده است و باید این خبر مسرت بخش را به شما بدهم که تنها ده کیلومتر با مرکز شهر فاصله ی مکانی دارد، هم چنین برای رفاه حال مسافران ایستگاه تاکسی دربستی به صورت شبانه روزی آماده خدمت‌رسانی است.

لازم به ذکر است که در فرودگاه بین‌المللی مشهد، درتمام طول هفته پرواز از اکثر شهرهای کشور چون تهران اصفهان، تبریز، رشت و بندرعباس و برعکس درحال انجام است پس هیچ نگرانی برای تهیه‌ی بلیط هواپیمای مشهد تهران وجود نخواهد داشت.

03

 

انواع بلیط هواپیما 

اغلب افرادی که همواره از گرانی بلیط‌های هوایی گله‌مند هستند تنها با یک نوع از انواع این بلیط‌ها آشنایی دارند اما غافل از انواع دیگر لذت سفر با هواپیما را از خود گرفته‌اند. علاوه بر بلیط‌های سیستمی که قیمت‌های عادی بلیط‌های هوایی را دارا هستند،  بلیط‌های هوایی چارتری و بلیط‌های لحظه آخری هم وجود دارند.

بلیط چارتر 

ابتدا درباره بلیط چارتری ذکر این نکته ضروری است که این بلیط‌ها برای مسیر‌های پرطرفدار و پرتردد موجود هستند و به علت فروش سریع کمیابند، مثلا بلیط هواپیمای مشهد تهران، می‌تواند جزو بلیط‌های چارتری قرار گیرد.

اما بلیط یا پرواز چارتر، همه یا تعدادی از صندلی‌های یک پرواز است که ایرلاین‌های مختلف آن را اجاره می‌کنند و با قیمتی پایین‌تر قیمت بلیط‌ سیستمی به مسافران می‌فروشند، درباره تفاوت قیمت می‌توان گفت که قیمت بلیط‌های پرواز‌های چارتر حدود سی درصد کمتر از بلیط‌های سیستمی است.

بلیط لحظه آخری 

وقتی تمام صندلی های یک پرواز پر نشوند در دقایق منتهی به سفر ایرلاین‌ها بالاجبار از مبلغ اصلی بلیط کاسته و آن را به فروش می‌رسانند،  این بلیط‌ها نیز مانند بلیط‌های چارتر بسیار پرطرفدار هستند اما برای تمامی مسیرها حتی مسیر‌های کم تردد وجود دارند.

*این نکته را در نظر داشته باشید که کیفیت خدمات پروازهای چارتری و لحظه آخری با پروازهای سیستمی تفاوتی ندارد.

روش خرید بلیط هواپیما مشهد تهران

حال که با انواع بلیط‌های هواپیمایی آشنایی پیدا کردیم، می‌توانیم برای خرید بلیط هواپیما مشهد تهران حتی با قیمت مناسب یا پایین اقدام کنیم.

در اولین قدم باید از قیمت به روز شده‌ی بلیط‌های هواپیمایی از طریق سایت های معتبر آگاهی پیدا کنیم، برای مرحله ی بعدی  با جستجو در اینترنت سایت‌های شناس و معروف فروش بلیط هواپیما را بشناسیم که چندان کار دشواری نیست، سپس بسته به هزینه‌ای که قصد صرف کردن داریم دست بکار خرید بلیط هواپیمایی سیستمی چارتری و یا لحظه آخری شویم در سایت‌های شناخته شده‌ی فروش آنلاین بلیط هواپیما مشهد تهران کافی است به دنبال برچسب چارتر یا لحظه آخری باشیم تا بلیط ارزان قیمت مدنظر خود را خریداری کنیم.

نتیجه گیری

 مشهد به عنوان مهم ترین شهر زیارتی ایران، میزبان جمعیت زیادی است که خود را به طرق گوناگون به این شهر می‌رسانند، اماخرید بلیط هواپیما مشهد تهران، اگر از نوع چارتر یا لحظه آخری باشد که چه بهتر، از سایت های معتبر و معروف به صورت آنلاین برای سفر به مشهد یا رفتن از مشهد بهترین گزینه است.

ایران بلیط مسافران مشهد هواپیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر