کد خبر: 979310 A

تولید گرما در ماشین آلات تولیدی امروزی (که شامل تکنولوژی اتوماسیون پیشرفته مورد نیاز برای کار با سرعت و دقت بالا می باشد) یک فرآیند جانبی متداول است به همین دلیل انتخاب چیلر یک امر بسیار مهم در پروسه خنک سازی ماشین آلات است که باید با دقت هرچه تمام انجام شود.

تولید گرما در ماشین آلات تولیدی امروزی (که شامل تکنولوژی اتوماسیون پیشرفته مورد نیاز برای کار با سرعت و دقت بالا می باشد) یک فرآیند جانبی متداول است به همین دلیل انتخاب چیلر یک امر بسیار مهم در پروسه خنک سازی ماشین آلات است که باید با دقت هرچه تمام انجام شود..

اجزایی مانند موتور اسپیندل ، درایو های فرکانس متغیر ، منابع لیزر و اشعه ایکس ( که اغلب در محیط های بسیار نامطلوب تولیدی قرار دارند) برای کارکرد صحیح و قابل اطمینان خود به خنک کننده نیاز دارند.

 راهنمای سریع برای انتخاب چیلر مناسب

از آنجا که شرایط در هر محیط صنعتی با دیگری متفاوت است ، ما یک راهنمای 6 مرحله ای برای کمک به شما در انتخاب چیلر مناسب برای برنامه خود طراحی کرده است:

مرحله 1: بار گرمایی را تعیین کنید

برای اطمینان از اینکه چیلر انتخاب شده به اندازه کافی پرتوان و مناسب برای برنامه مورد نظر است، تعیین بار گرمایی فرآیند یا کاربرد بسیار اهمیت دارد. روش های مختلفی برای تعیین بار گرما (در کیلووات) وجود دارد اما درک فرآیند برای محاسبه بار گرم دقیق ضروری است.

مرحله 2: نوع خنک کننده ، دما و میزان جریان را تعیین کنید

وقتی بار حرارتی مشخص شد ، مرحله بعدی تعیین خنک کننده (مبرد) ، دمای هدف آن و میزان دبی جریان است که چیلر باید به فرآیند ارائه دهد.

 این با متدی که گرمای تولید شده در فرآیند به مایع خنک کننده (مایع مبرد) منتقل می شود و نوع  مایع خنک کننده مورد استفاده تعیین می شود. به عنوان مثال ، آب ویژگی های متفاوتی نسبت به روغن دارد.

مرحله 3: محیط نصب را شناسایی کنید.

در چه محیطی چیلر نصب می شود؟ به عنوان مثال فرآیندهای تولید که زیر سقف و در محیط سرپوشیده هستند می توانند دمای بالا و و محیط پر از گرد و غباری را ایجاد کنند، در حالی که تاسیسات در فضای باز می توانند هم با دمای پایین و هم  با دمای بالای محیط مواجه شوند.

 این مسئله می تواند اندازه چیلر را تحت تأثیر قرار دهد و نیاز به لوازم جانبی مانند فیلتر هوا ، بخاری مخزن و غیره را ایجاد کند.

مرحله 4: استفاده از منحنی های عملکرد چیلر

 اکنون با بهره گیری از منحنی های عملکرد موجود چیلرها برای انتخاب یک مدل چیلر استفاده کنید که بر اساس دمای آب خنک مورد نیاز و بالاترین دمای هوای محیط مطابق با ظرفیت مورد نیاز باشد.

در هنگام انتخاب چیلر باید یک ضریب اطمینان برای ظرفیت چیلر علاوه بر ظرفیت محاسبه شده در نظر گرفت.

مرحله 5: منحنی های عملکرد پمپ را بررسی کنید

منحنی عملکرد پمپ را بررسی کنید تا مطمئن شوید پمپ در نرخ جریان (Flow Rate) در نظر گرفته شده فشار کافی را فراهم می کند.

برخی از سیستم های خنک کننده مایع دارای مسیرهای جریان خنک کننده کوتاه یا طولانی هستند که می توانند تلفات فشار بالاتر از حد متوسط  داشته باشند.

مرحله ششم: انتخاب نهایی

 سرانجام ، با در نظر گرفتن سایر الزامات  باقی مانده مانند توان ، گزینه های کنترل، رنگ و ... چیلر نهایی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

استفاده از مشاورین

البته تعیین بار حرارتی، تعیین منحنی عملکرد چیلرو وپمپ فرآیندی است که نیازمند به بهره گیری از دانش متخصصان و مشاوران دارد

به همین منظور شرکت بام مکانیک که خود تولید کننده انواع چیلر صنعتی  و فن کویل ایرانی است با در اختیار داشتن مشاورین مجرب آماده همکاری و ارائه مشاوره رایگان در زمینه انتخاب و تعیین ظرفیت گرمایی، تعیین منحنی عملکرد چیلرو پمپ های مرد نیاز صنایع را دارا است.   

چیلر انواع چیلر صنعتی فن کویل ایرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر