کد خبر: 979298 A

کاتالوگ محصولات یک ابزار تبلیغاتی است که شامل فهرستی از محصولات یک شرکت همراه با جزئیات دقیق آن ها می باشد که به خریداران در تصمیم گیری برای خرید کردن کمک می کند

برای هویت بخشیدن و نظم دادن به محیط های اداری و همینطور شرکت ها، از صندلی و میزهای اداری مختلفی استفاده می شود که قطعا هر کدام جزو عناصر اصلی و اساسی هر شرکت و اداره ای می باشد. هر کدام از عناصر مبلمان اداری برای یک قسمت از فضای شرکت و یا اداری مناسب می باشد.

اولین سوالی که برای ما پیش می آید این است که مبلمان اداری چیست و شامل چه محصولاتی می شود؟ مبلمان اداری تمامی محصولات دکوراسیون و تجهیزات اداری را شامل می ‌شود که در محیط های اداری مورد استفاده قرار می‌ گیرد. از ملزومات هر فضای اداری استفاده از انواع مبلمان اداری به شمار می آید که باید انتخاب و تهیه شود. از این رو مبلمان اداری از مهم ترین بخش های یک محیط اداری به شمار می آید. مبلمان اداری آفن در انواع مختلفی تولید می شود که با توجه به کاربرد مورد نیاز، مبلمان اداری مخصوص هر فضا انتخاب می گردد.

در محیط های کاری انواع مبلمان اداری کاربرد های مختلفی دارند و برای هر بخش، از مبلمان اداری مخصوصی بهره گرفته می شود. از این رو آشنایی با انواع مبلمان اداری به شما کمک می کند تا مبلمان اداری خاص مورد نیازتان را با توجه به محیط کاری و کاربرد مورد نظرتان انتخاب کنید. مبلمان اداری به صورت مبلمان اداری مدرن و مبلمان اداری کلاسیک طراحی و تولید می شود.

کارشناسان ما در شرکت مبلمان اداری آفن با ارائه این گزارش در نظر دارند تا شما عزیزان را با انواع مبلمان اداری مهم در هر محیط اداری آشنا کنند.

11111111111111

اهمیت مبلمان اداری در محیط اداری

انواع مبلمان اداری کدامند؟

قبل از اینکه به معرفی مناسب ترین میزها برای فضای اداری بپردازیم، بهتر است شما را با انواع مبلمان اداری آشنا کنیم. هر یک از موارد زیر جزو عناصر اصلی مبلمان های اداری محسوب می شوند:

 • انواع میزهای اداری
 • انواع صندلی اداری
 • انواع پارتیشن اداری

امروزه دیگر هر یک از موارد نام برده شده بالا در شرکت ها و محیط های اداری استفاده می شود و همین امر موجب شده تا تنوع طرح و رنگ بسیاری در مبلمان اداری دیده شود و افراد با سلیقه های مختلف به راحتی نسبت به انتخاب و خرید مبلمان اداری مورد نظر خود اقدام کنند.

وجود کدام یک از میزهای اداری در فضای کاری مهم می باشد؟

میزهای اداری در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند که هر کدام برای بخش های مختلفی که در فضاهای اداری وجود دارد، مناسب می باشد. این نکته را هم باید اضافه کنیم که تنوع کاربری بر قیمت میز اداری تاثیر گذار می باشد.

قیمت میز کارمندی، میز مدیریت و به طور کلی مبلمان اداری با توجه به جنس، ابعاد، طرح و رنگ متفاوت می باشد. افراد می توانند میز اداری دست دوم را با قیمت مناسب تر خریداری کنند اما نباید انتظار میز اداری کارآمد مطابق با استاندارد های روز را داشت. تفاوت بی بدیل این مجموعه با اغلب ست های اداری موجود در بازار، مورد توجه آرشیتکت ها و علاقه مندان مبلمان اداری است. همانطور که از نام میز اداری مشخص است، از این میز برای فضاهای کاری و همینطور دفاتر استفاده می شود. انواع محصولات میز اداری از یکی از عناصر اصلی محیط اداری محسوب می شود که بر نظم دهی کار و همینطور سازماندهی مدارک و پرونده ها تاثیر بسیار زیادی دارد.

2222222222222

انواع میز اداری مناسب برای محیط کاری

هر یک از موارد زیر جزو میزهای اداری بوده که از عناصر اصلی هر شرکت و محیط اداری محسوب شده و باید برای زیبایی و هویت بخشیدن هر محیط کاری از هر یک این میزها استفاده شود:

 • میز مدیریت
 • میز گروهی (چند نفره)
 • میز کارشناسی (تک نفره)
 • میز کنفرانس
 • میز کانتر

با توجه به موارد نام برده شده ی بالا متوجه می شوید که هر کدام از انواع میزهای اداری چه تاثیری بر شرکت ها می گذارند و هر کدام اصالت یک فضای اداری را نشان خواهد داد.

 • میز کارشناسی یا تک نفره مناسب برای کارمندان
 • میز گروهی یا چند نفره مناسب برای فضاهای اداری کوچک و همینطور مناسب برای بیزینس هایی که لازم است به صورت گروهی و دسته جمعی انجام شود مناسب است.
 • میز کانتر برای محیط هایی همچون بانک ها، آژانس ها و ... بسیار مورد استفاده قرار میگیرد و به تازگی نیز در محیط های اداری مختلف برای برخی از بخش ها از میز کانتر استفاده می شود.

یکی از موارد اساسی و مهمی که باید در هر محیط اداری و شرکت ها مورد استفاده قرار بگیرد، میز مدیریت و همینطور میز کنفرانس می باشد. میز مدیریت و اتاق مدیریت مهم ترین بخش یک اداره یا شرکت است که نیاز به تجهیزاتی چون صندلی مدیریت، میز مدیریتی، کتابخانه و... با طراحی خاص تری نسبت به سایر بخش ها دارد. اصولا مدیران کارهای اپراتوری انجام نمی دهند اما قطعا ساعت های زیادی را پشت میز سپری می نمایند. اندازه میز مدیریتی، رنگ میز مدیریت و راحتی آن باید متناسب با فضا و محیط اتاق باشد.

به هنگام خرید میز مدیریت، خرید میز کنفرانس را هم فراموش نکنید. میز کنفرانس از مهم ترین مبلمان اداری در هر شرکتی به شمار می آید و میز کنفرانس در جلسات با افراد خارج سازمان و جلسات درون سازمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به اهمیت میز کنفرانس و استفاده از میز کنفرانس در اغلب ادارات طراحی مدرن و بهینه با فضای در دسترس اتاق کنفرانس باید مورد توجه قرار گیرد.

میز کنفرانس برای اتاق‌های کنفرانس استفاده می‌شود که باید به نحوی طراحی شود که تمامی حاضرین در مقابل یکدیگر و بر روی یک میز کنفرانس قرار بگیرند. بنابراین سایز و اندازه میز کنفرانس و اصول ارگونومی میز کنفرانس در آن اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل در طراحی میز کنفرانس و ساخت آن از جدیدترین متد روز استفاده می‌شود.

33333333333333333

خرید میز کنفرانس آفن

سخن پایانی

هر یک از انواع مبلمان اداری باید به هنگام طراحی و ساخت آنها تمام استانداردها و اصول ارگونومیک رعایت شده باشد تا افراد در طول مدت زمان استفاده از مبلمان اداری احساس خستگی نکنند و آسیب جسمانی به آنها وارد نشود.

آفن به عنوان برند مبلمان اداری گروه صنعتی آذران فضانما، یکی از مجموعه های پیشرو در حوزه مبلمـان اداری و طراحی داخـلی است که با بهره مندی از تیم هـای متخصص و خلاق، ایده هایی متمایز با آنچه تا کنون تجربه کرده اید و دستاوردهایی متنوع در حوزه مبلمان اداری و طراحی فضاهای داخلی مطابق با خواسته شما ارائه می نماید.

شما عزیزان می توانید با مراجعه به وب سایت افن ( www.afn-furniture.com ) نسبت به خرید انواع مبلمان اداری مورد نظر خود با قیمت مناسب اقدام کنید. علاوه بر آن با تماس با شماره 8399-021  می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا راهنمایی های لازم در خصوص ویژگی ها و قیمت انواع مبلمان اداری را در اختیار شما قرار دهند.

 

استاندارد زیبایی کارشناسی کتابخانه اداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر