کد خبر: 979188 A

اما با روی کار آمدن هنر دوخت و دوز می‌توان گفت انقلابی عظیم در این صنعت صورت گفت که با نخ و سوزن و به صورت دستی این کار انجام می شد و باعث میشد که بتوان مدل های بسیار جدید و جذابی را ایجاد نمود.

هنر دوخت لباس از گذشته همواره همراه با ما بوده است . در ابتدا انسان تنها به تکه ایی از پوست حیوانات که به دور خود می پیچید بسنده نمود.

اما رفته رفته پارچه به میان آمد که باز هم پارچه ها بافته می شدند و با استفاده از کمربند و بندهای شانه ای بر روی بدن قرار می گرفت و یا به دور افراد پیچیده می شد.

اما با روی کار آمدن هنر دوخت و دوز می‌توان گفت انقلابی عظیم در این صنعت صورت گفت که با نخ و سوزن و به صورت دستی این کار انجام می شد و باعث میشد که بتوان مدل های بسیار جدید و جذابی را ایجاد نمود.

از حدود سال 1870 یک نوع ماشین مخصوص دوخت لباس به روی کار آمد که چرخ خیاطی نام گرفت. چرخ خیاط می توانست میزان لباس بسیاری را در مدت زمان کوتاهی بدوزد و همچنین دوخت ها را بسیار ظریف و زیبا انجام میداد. از این سال به بعد دیگر می توان گفت چرخ خیاطی ها بازار پوشاک را قبضه کردند و به صورت رسمی روی کار آمدند. تا اینکه امروزه به مهمترین وسیله برای دوخت و دوز تبدیل شدند. چرخ خیاطی ها در دو نوع خانگی و صنعتی تولید شده اند.

چرخ خیاطی خانگی

برای اینکه بتوانید یک خرید عالی داشته باشید نیاز است که یکسری از موارد را بدانید و با انواع چرخ خیاطی جک آشنا باشید. سه نوع چرخ خیاطی وجود دارد که شامل: مکانیکی و دیجیتال و برقی است. هر کدام از این مدل ها دارای ویژگی های خاصی هستند که در ادامه به صورت کامل به بررسی آن ها پرداخته ایم.

چرخ خیاطی الیک و دکمه دوز اتوماتیک ژوکی مدل Juki LK-1900BSS

چرخ خیاطی مکانیکی

ساده ترین و اولیه ترین نوع چرخ خیاطی می باشد که برای دوخت های ساده ، رفو و تعمیر لباس بسیار مناسب است. این چرخ ها به دو صورت وجود دارند یکی اندازه بزرگ که برای کارگاه ها مناسب است و در واقع نسخه صنعتی می باشد و دیگری با سایز کوچکتر که برای مصارف خانگی می باشد. با این مدل از چرخ خیاطی نمی توان مدل دوخت های بسیار متنوعی را اجرا نمود و بیشتر برای دوخت های اصلی مناسب است و مورد استفاده قرار می گیرد.

تنظیمات این دستگاه به صورت دستی انجام می شود و مدل زیادی پیچیده ای نیست. برای دوخت توسط این چرخ باید با فشار و یا حرکت دست چرخ را به حرکت دربیاورید و یا اینکه با فشار پدال توسط پا. اما چرخ های مدرن تر به صورت کامپیوتری هستند و امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند. تنظیمات آن توسط کامپیوتر انجام می شود و بسیار متنوع و جالب است.

چرخ خیاطی دیجیتال

چرخ های خیاطی دیجیتال و یا کامپیوتری از طریق برقراری ارتباط با کامپیوتر و نرم افزار ها به روز رسانی می شوند و خصوصیات بسیار زیادی دارند . از این نوع چرخ خیاطی برای آراستگی پارچه و دوخت های متنوع و همچنین گلدوزی های مختلف بر روی لباس و پارچه استفاده می شود . شما می توانید هر نوع دوختی که می خواهید را بر روی انواع پارچه اجرا نمایید.

کارت های حافظه ای که بر روی این دستگاه قرار می گیرد باعث می شوند که شما بتوانید انواع دوخت هایی که می خواهید را بر روی آن ها ذخیره نماید تا در دوخت های بعدی نیز در دسترس شما باشند و به سادگی آن ها را پیدا کنید و استفاده نمایید. می توانید الگوها را در کارت ذخیره نمایید و یا حتی الگوهای جدید را بر روی نرم افزار چرخ بریزید و استفاده نمایید. با چرخ خیاطی کامپیوتری گلدوزی های بسیار ظریف و زیبایی را به شما ارائه می دهد که برای انواع کارها مناسب می باشند.

چرخ خیاطی برقی

چرخ های خیاطی برقی در واقع ترکیبی از چرخ های مکانیکی و کامپیوتری است  که مدار های الکتریکی برای انتخاب نوع دوخت هستند . چرخ خیاطی برقی دارای مانیتور بزرگ ال سی دی بوده که نمایانگر تنظیمات دستگاه می باشد . افرادی که به صوت حرفه ای خیاطی می کنند می توانند تنظیمات مورد نیاز خود را بر روی دستگاه انجام بدهند تا بتوانند به صورت ساده تر و سریعتر کار خود را انجام دهند.

البته قیمت این سبک از چرخ خیاطی گران است اما برای انجام کار بهتر و همچنین سریع تر می توان از این نوع خریداری نمود. برای افراد مبتدی نیز می تواند چرخی عالی باشد زیرا کارها را ساده تر می توان انجام داد. دستگاه دو نوع حرفه ای و ساده دارد که با توجه به نیاز خود می توانید آن را خریداری نمایید.

چرخ خیاطی صنعتی

از این نوع چرخ خیاطی در کارگاه ها و کارخانه ها بیشتر استفاده می شود. با این نوع چرخ می توان میزان دوخت بسیار بالایی را در مدت زمان کمی انجام داد که به صورت حرفه ای و بسیار ظریف این کار انجام می شود. حجم کاری که می توان با چرخ خیاطی صنعتی جک انجام داد بسیار بالا است و همچنین به صورت مداوم. به طور مثال شما اگر با چرخ صنعتی بتوانید 6 ساعت به طور مداوم کار دوخت انجام دهید با چرخ خیاطی خانگی شاید بتوانید حدود 1ساعت کار دوخت انجام دهید آن هم نه به صوت مداوم.

بررسی چرخ خیاطی صنعتی

چرخ خیاطی صنعتی در سایت کوک ماشین و دستگاه اتوماتیک تولید ماسک برای دوخت انواع لباس و ماسک کاربرد دارد. و در انواع معمولی، اتوماتیک، برقی و کامپیوتری نیز وجود دارد. با چرخ خیاطی صنعتی می توان ضخیم دوزی نمود که برای پارچه های ضخیم مانند پالتو و غیره کاربرد دارد حتی برای پارچه های مبل نیز مناسب و کاربردی است. این نوع چرخ خیاطی ها از موتور و بدنه مستحکم تری نسبت به سایر چرخ های خیاطی برخوردارند و معمولا قیمت بالاتری نیز دارند. اما در مقابل وزن بسیار بالایی نیز دارد.

دستگاه اتوماتیک تولید ماسک

 دلیل وزن بالای چرخ خیاطی صنعتی و لوازم یدکی چرخ خیاطی جک این است که بدنه و کفی چرخ‌ صنعتی  با چدن درست می شود تا بتواند ارتعاش و صدای چرخ را کاهش دهد. قطعات داخلی چرخ هم از جنس فولاد است و به همین دلیل این چرخ ‌ها سنگین هستند و آنها را نمی‌توان به راحتی جابه‌جا کرد. نگهداری چرخ خیاطی صنعتی به طور معمول کمی سخت است و نیاز به رسیدگی مداوم دارد. باید قطعات به طور منظم تمیز شوند و همچنین روغن کاری شوند تا دچار خوردگی و شکستگی نشوند که در چرخ خیاطی های خانگی چنین چیزی وجود ندارد. زیرا چرخ به صورت خودکار با پمپ روغن کاری را انجام می دهد و نیاز نیست به صورت دستی این کار را انجام دهید.

پوست صنعت نرم افزار وزن ال سی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر