کد خبر: 978837 A

گران ترین اسباب بازی دنیا چیست و چه کودکی افتخار بازی با آن را دارد؟ در این سری از ماجراجویی های فروشگاه اینترنتی پارسیان تویز 5 مورد از شاهکارهای اسباب بازی در دنیا را باهم مرور می کنیم.

گران ترین اسباب بازی دنیا چیست و چه کودکی افتخار بازی با آن را دارد؟ در این سری از ماجراجویی های فروشگاه اینترنتی پارسیان تویز 5 مورد از شاهکارهای اسباب بازی در دنیا را باهم مرور می کنیم. اولین مورد از این فهرست یک خانه عروسکی است با معماری فوق العاده و طراحی جذاب. خانه عروسکی که در ادامه بیشتر با آن آشنا می شویم 29 اتاق دارد و یک خانه تمام عیار با تمامی امکانات در مقیاس کوچک به شمار می آید.

گران ترین اسباب بازی جهان

خانه عروسکی استولات Astolat Dollhouse Castle در حال حاضر (سال 2020) قیمتی معادل 8.5 میلیون دلار آمریکا دارد. قیمت این قلعه به خاطر داشتن بهترین نوع مجسمه سازی، معماری، مهندسی و خلاقیت طراح گران است. این قلعه 7 طبقه دارد و در پایین ترین سطح آن یک اسلحه خانه، آشپزخانه، انبار نوشیدنی، انبار و انواع راهرو و پله به چشم می خورد و بر فراز آن نیز یک برج دیدبانی ساخته شده است.

ساخت خانه عروسکی استولات 13 سال طول کشید و حالا قیمت آن از بسیاری از خانه های واقعی موجود در لندن و نیویورک هم گران تر است. این اسباب بازی را حالا در نمایشگاه های مختلف برای جمع آوری کمک مالی به کودکان بی بضاعت به معرض نمایش می گذارند.

01

عروسکی از جنس طلا و جواهر

دومین اسباب بازی گران دنیا یک عروسک فرانسوی (L’Oiseleur) است. برای ساخت این عروسک 15000 ساعت زمان صرف شد و حالا 6.25 میلیون دلار آمریکا ارزش مالی دارد. بخش زیادی از این عروسک را با طلا و مروارید ساختند. این عروسک موزیک می نوازد و دو پرنده آوازخوان نیز دارد که او را همراهی می کنند.  لباس این عروسک از چنس مخمل است و یک لباس ساتن و  یک لباس ابریشمی نیز دارد. اگر کلید طلایی آن را بپیچانید عروسک آهنگ Marche des Rois که یک آهنگ معروف فرانسوی است را می نوازد. از جذابیت های دیگر این عروسک می توان به چشمان شیشه ای و چرخ دنده های زیبای آن که با ظرافتی بی نظیر ساخته شده اند اشاره کرد.

02

عروسک لاکچری خانم الکساندر الوئیز

خانم الکساندر الوئیز Madame Alexander Eloise که مشابه ایرانی آن نیز وجود دارد، یکی از آشناترین انواع عروسک در میان ایرانیان است. عروسک همواره بخش مهمی از بازی و سرگرمی کودکان را به خود اختصاص می دهد. حالا کمی بیشتر درباره سومین اسباب بازی گران دنیا می گویم تا شما قضاوت کنید که اگر چنین عروسکی داشتید آن را در اختیار فرزند خود قرار می دادید یا خیر.

قیمت عروسک خانم الکساندر الوئیز 5 میلیون دلار آمریکاست. این عروسک لوازم جانبی بسیار گران قیمتی دارد برای مثال یک الماس 9 قیراطی همراه آن است و بلوزهایی دارد که سنگ های سواروسکی در آن به کار برده شده است. لباس های پوست خز این عروسک نیز طرفداران زیادی دارد. این عروسک یک سگ هم دارد و ظاهر آن بسیار مرفه است.

03

گران ترین ماشین اسباب بازی دنیا

شاید شما هم کودکان زیادی را دیده اید که در فروشگاه های اسباب بازی غرق در تماشای ماشین اسباب بازی می شوند و اصلا به سایر اسباب بازی ها توجهی ندارند. چهارمین اسباب بازی گران دنیا یک ماشین مدل لامبورگینی آونتادور Lamborghini Aventador Model Car است. قیمت این ماشین 4.6 میلیون دلار می باشد و توسط یک مهندس آلمانی تبار به نام رابرت گولپن ساخته شده است. رینگ های این ماشین از طلا هستند و در سایر بخش های آن نیز از الماس استفاده کرده اند.

04

گران ترین توپ فوتبال اسباب بازی دنیا

توپی به ارزش 2.59 میلیون دلار که نمی توانید به آن شوت بزنید! برای ساخت این توپ از 3500 قیراط الماس که از آفریقا استخراج شده استفاده کرده اند. کار ساخت این توپ را برند شیمانسکی Shimansky انجام داده است. این توپ را برای بزرگداشت جام جهانی 2010 میلادی ساختند. در واقع این توپ با هدف اسباب بازی بودن تولید نشد بلکه هدف از ساخت آن جلب گردشگران به سوی استادیوم های المپیک و تولید یک کالای لوکس بود. این توپ بارها در نمایشگاه های محلی به نمایش گذاشته شد و آن را به حراج گذاشتند.

05

اگر به مطالب جذاب مرتبط با دنیای مادران و کودکان علاقه مند هستید از فروشگاه آنلاین پارسیان تویز دیدن کنید ما همواره با اسباب بازی های مدرن روز دنیا و نکات جذاب میزبان شما هستیم: www.parsiantoys.com

اسباب بازی پارسیان تویز فروشگاه اسباب بازی فروشگاه اینترنتی اسباب بازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر